Nowa konsola Nintendo Switch tańsza o jedną trzecią. A to nie koniec dobrych wieści

Nintendo Switch Lite

Nintendo wprowadza do sprzedaży nową konsolę Switch Lite. To okrojona wersja modelu Nintendo Switch. Firma ma też w planach stworzenie jeszcze jednej wariacji tej zabawki.

Oryginalny Nintendo Switch ma już ponad dwa lata. Konsola zyskała wielu zwolenników, głównie dzięki temu, że to chyba najbardziej udana hybryda konsoli stacjonarnej i przenośnej – grać można zarówno z wykorzystaniem jej sześciocalowego ekranu, jak i na wielkim telewizorze. Zabawę ułatwiają też odłączone od konsoli dwa joycony (manipulatory), z których może korzystać dwóch graczy.

Nintendo Switch Lite to już nie hybryda. To model wyłącznie przenośny. Nie ma możliwości podpięcia konsoli do telewizora, nie ma też odłączanych joyconów. Są przymocowane do konsoli na stałe.

Zmniejszono również nieco ekran w urządzeniu. Rozdzielczość pozostała ta sama (720 p). ale ma teraz 5,5 cala, a nie 6,2 jak w oryginalnym Switchu. Jasność ekranu w nowym sprzęcie możemy zmieniać tylko ręcznie – nie dostosowuje się automatycznie do otoczenia, jak działo się to w Nintendo Switch.

Za to bateria w Nintendo Switch Lite działa ponoć dłużej – jak bardzo tego producent jednak nie podaje. No i nowa konsola jest wyraźnie tańsza – kosztować w Polsce ma niecały tysiąc złotych, a więc mniej więcej o jedną trzecią mniej niż Nintendo Switch.

Czy warto kupić model Lite? Odpowiedź jest prosta. Jeżeli lubimy bawić się wyłącznie na konsoli przenośnej, nie korzystamy z telewizora i rzadko bawimy się w dwie osoby na jednym urządzeniu, to jak najbardziej – nic wtedy nie tracimy, a za urządzenie płacimy duży mniej. Switch Lite pozwala uruchamiać te same gry, co model klasyczny.

Jednak jeżeli bawi nas głównie zabawa na dużym telewizorze, to Nintendo Switch Lite nie jest dla nas.

Prawdopodobnie wkrótce na rynku pojawi się jeszcze jedna wersja Switcha. Japończycy poinformowali o tym bowiem już amerykański urząd nadzorujący rynek telekomunikacyjny. Switch w kolejnej odsłonie ma mieć mocniejszy procesor i więcej pamięci – żadnych więcej szczegółów nie znamy. Nie będzie to jednak całkiem nowa konsola – to pewna wariacja klasycznego Switcha, podobnie jak Nintendo Switch Lite.

Foto: Nintendo.

Czytaj więcej: Nowy Xbox z rozdzielczością 8K i dyskiem SSD już za rok. Microsoft przedstawia projekt Scarlett.
Czytaj więcej: Koniec produkcji przenośnej konsoli PS Vita. Kolejny wynalazek znika przez smartfony.

Podziel się artykułem