Canon IVY REC – niezwykła kamera wielkości pendrive’a. Do tego równie niezwykły pomysł na jej zakup

Canon IVY REC

Canon ma bardzo oryginalny pomysł – a nawet dwa. Chce nam sprzedać malutki aparat z funkcją nagrywania filmów z zapięciem do breloczka i jeszcze sfinansować jego produkcję pieniędzmi z platformy crowdfundingowej.

W serwisach typu Kickstarter lub Indiegogo często pojawiają się oryginalne pomysły. Ale zwykle zgłaszają je nieznanie wynalazcy lub malutkie firmy. Tym razem jest inaczej. Na platformie Indiegogo pojawił się Canon, japoński koncern, którego kojarzy każdy.

Proponuje nam zakup aparatu Canon IVY REC. Jest on wielkości mniej więcej pendrive’a i wyposażono go w duże zapięcie typu klip pozwalającym doczepić go na czas transportu do szlufki spodni lub paska plecaka.

Malutki sprzęt jest wstrząsoodporny i częściowo wodoodporny – wytrzyma zanurzenie do wody o głębokości do 1 metra na nie więcej niż 30 minut.

Canon IVY REC bez wizjera

Co również oryginalne, Canon IVY REC nie ma klasycznego wizjera. Zdjęcie komponujemy, patrząc przez… wspomniane zapięcie.

W aparacie Canon IVY REC znalazła się za to matryca 13 Mpix. Pozwala on też kręcić filmy z rozdzielczością 1080 p i do 60 klatek na sekundę. Zdjęcia i filmy będziemy mogli z niego szybko wysyłać do smartfona, korzystając z protokołu Bluetooth i specjalnej aplikacji, która udostępni nam Canon.

Nie wiemy jeszcze, ile Canon IVY REC ma kosztować. Na razie na platformie Indiegogo zamieszczono tyko wstępne dane o projekcie. Kto chce może się tam zarejestrować i wtedy będzie na bieżąco informowany o dalszych pracach nad oryginalnym aparacikiem.

Zarejestrować się chyba warto – Canon obiecuje, że wtedy sprzeda nam IVY REC z upustem wysokości 30 proc.

Foto: Canon.

Czytaj więcej: Apple Watch z aparatem na końcu paska. Jest już nowy patent.
Czytaj więcej: Google wraca do ludzi. Nowe smartfony Pixel 3A i 3A XL mają najlepsze aparaty na średniej półce cenowej.

Podziel się artykułem