Dell w końcu to wyprodukował. Laptop Latitude 7400 włącza się, gdy przed nim usiądziesz

dell latitude7400

Dell twórczo rozwinął narzędzie Windows Hello pozwalające rozpoznać osobę siadającą przed komputerem. Dzięki funkcji Dell ExpressSign-in w laptopie wystarczy tylko znaleźć się przed kamerą laptopa, by ten nas zalogował do systemu. Nie musimy w ogóle dotykać klawiatury.

Tradycyjne loginy i hasła wykorzystywane są teraz niemal do wszędzie – zarówno do logowania się do usług i serwisów internetowych jak i do uruchamiania komputerów. Dlatego każda pomysł, który ułatwia ich użycie, równocześnie nie zmniejszając bezpieczeństwa naszych danych, jest bardzo cenny. I taki pojawił się właśnie w nowym superlaptopie Dell Latitude 7400.

Funkcja Dell ExpressSign-in korzysta z czujnika zbliżeniowego i kamery na podczerwień wbudowanych do komputera. Kiedy Latitude 7400 jest rozłożony, czujnik wykrywa, że ktoś przed nim siada. Wtedy kamera skanuje jego twarz i jeżeli jest to właściciel laptopa, uruchamia system i loguje go do niego.

Co ważne, robi to również wtedy, gdy komputer jest uśpiony oraz bez konieczności dotykania jakiegokolwiek klawisza.

Ten mechanizm wykorzystany jest również do wygaszenia ekranu i uśpienia komputera. Kiedy odejdziemy od Latitude 7400, elektronika komputera to wykryje i system zostanie wyłączony.

W sumie proste i oczywiste rozwinięcie narzędzia Windows Hello pozwalającego rozpoznać osobę siadającą przed komputerem. To aż dziwne, że tak długo musieliśmy czekać na to rozwiązanie.

Dell Latitude 7400 – wiele pomysłowych rozwiązań

Ale przydatnych i pomysłowych rozwiązań w Dell Latitude 7400 jest więcej. Producent opracował np. funkcję SafeScreen, która steruje poborem energii i współczynnikiem kontrastu tak, aby uniemożliwić osobom postronnym oglądanie zawartości ekranu.

Urządzenie jest też wyjątkowo smukłe i lekkie – w obudowie typowej dla laptopa z ekranem 13 cali umieszczono ekran 14-calowy. Sprzęt wyposażony może też być w baterię, na której czas pracy sięgnie nawet około 26 godzin – w praktyce oznacza to nawet dwa tygodnie pracy w biurze lub terenie bez ładowania.

Wyjątkowy jest też tutaj wyświetlacz – jest dotykowy o rozdzielczości FHD (1920 x 1080), proporcjach 16:9 z powłoką przeciwodblaskową oraz antysmugową, pokryty szkłem Gorilla Glass 5, o jasności 300 nitów i z obsługą elektronicznego pióra.

W laptopie może znaleźć się – do wyboru – jeden z 4-rdzeniowych procesorów Intel Core U ósmej generacji, do 16 GB RAM, dysk SSD o pojemności do 1 TB, w tym ich samoszyfrujące wersje z certyfikatem Opal 2.0.

W sumie sprzęt niemal idealny dla wymagającego biznesmena. Cena? Od niecałych 8 tys. zł wzwyż.

Foto: Dell.

Czytaj więcej: 16 TB – rekordowa pojemność nowych dysków Seagate. Cena jest całkiem rozsądna.
Czytaj więcej: Kingrow K1 – czyli wraca telefon z wyświetlaczem E Ink. Na jednym naładowaniu pociągnie nawet dwa tygodnie.

Podziel się artykułem