Tesla Model 3 bije konkurencję w Europie. W marcu lepsza od BMW, Audi i Mercedesa

Tesla Model 3

Marzec był drugim miesiącem sprzedaży Tesli Model 3 w Europie. Samochód sprzedawał się najlepiej zarówno wśród samochodów elektrycznych jak i pojazdów klasy premium średniej wielkości.

Zamożni Europejczycy chcą jeździć Teslą. W marciu kupili 15 755 egzemplarzy Modelu 3, po tym, jak w lutym, kiedy rozpoczęła się jego sprzedaż w Europie, zdecydowali się na 3633 sztuki.

Marcowy wynik to nie tylko rekord na rynku samochodów elektrycznych. Model 3 sprzedaje się najlepiej wśród samochodów premium średniej wielkości – a więc lepiej niż np. Mercedes klasy C, BMW 3 i Audi A4, nie wspominając już o podobnej wielkości samochodach marek Alfa Romeo, Lexus i Jaguar. Tesla stała też tym samym 25 producentem aut w Europie pod względem sprzedaży, spychając w dół listy trzy ostatnie firmy wymienione powyżej.

Na niektórych rynkach Model 3 stał się w marcu najlepiej sprzedającym się samochodem – dotyczy to Szwajcarii, Holandii i Norwegii. W Norwegii, dodajmy, jej udział w rynku nowych samochodów sięgnął 29 proc.

Te wszystkie rekordy Tesla bije pomimo faktu, że w wielu krajach Europy nadal nie jest sprzedawana. Dotyczy to np. Polski i bez porównania większego rynku jakim jest Wielka Brytania. Analitycy są więc zgodni, że sprzedaż Modelu 3 będzie rosła w kolejnych miesiącach, kiedy auto zadebiutuje na nowych rynkach.

Doskonała sprzedaż elektrycznego sedana ze stajni Elona Muska spowodowała ponadto, że w marcu sprzedano w Europie 40 tys. aut elektrycznych – to o 85 proc. więcej niż rok temu.

Nie znamy ceny Modelu 3 w Polsce. Prawdopodobnie będzie ona zbliżona do oferty z rynku niemieckiego, gdzie za auto trzeba zapłacić od 44,5 tys. euro wzwyż. To za drogo dla znakomitej większości polskich kierowców, ale też nie odbiega od cen sprzedawanych już nad Wisłą aut premium – w tym wspomnianych na początku tekstu.

Czytaj więcej: OnePlus 7 Pro, To może być najszybszy smartfon na rynku. Premiera za chwilę.
Czytaj więcej: Izraelskie bomby za atak arabskich hakerów. Pierwsza tego typu reakcja na świecie na cyberatak.

Podziel się artykułem