OnePlus 7 Pro. To może być najszybszy smartfon na rynku. Premiera za chwilę

oneplus 7

14 maja pokazane zostaną dwa nowe telefony OnePlus – model 7 i 7 Pro. W tym drugim pojawią się bardzo szybkie kości UFS 3.0. Konkurenci to rozwiązanie otrzymają później.

Chińczycy co najmniej od kilku dni podgrzewają atmosferę związaną z premierą swoich flagowych smartfonów. W sieci pojawiają się ich pierwsze zdjęcia i rendery. Dzięki licznym przeciekom można też już dość precyzyjnie przedstawić parametry techniczne nowych komórek.

I właśnie pojawił się kolejny – zapewne kontrolowany przez producenta – wyciek informacji. Otóż w OnePlus 7 Pro mają być zainstalowane układy pamięci UFS 3.0. To bardzo szybkie kości, produkowane od kilku miesięcy przez Samsunga. Prędkość odczytu danych z nich przekracza 2 GB/s – jest więc ponad dwukrotnie większa niż w wypadku poprzednich układów UFS 2.1.

Nowe kości miały po raz pierwszy zadebiutować na rynku w Samsungu Fold. Tak się jednak nie stanie, ponieważ premiera pierwszej składanej komórki Koreańczyków została opóźniona. OnePlus 7 Pro zostanie więc za chwilę prawdopodobnie najszybszym smartfonem na świecie.

Będzie to zasługa zarówno układu UFS 3.0, jak i współpracującego z nim wydajnego procesora Qualcomm Snapdragon 855. Samej pamięci, co ma też znaczenie dla wydajności urządzenia, będzie sporo – 6, 8 lub 12 GB. OnePlus 7 Pro ma też pojawić się w wersji z modemem 5G.

Foto: Ishan Agarwal.

Czytaj więcej: Coraz więcej zmarłych na Facebooku. W końcu będzie ich więcej od żywych użytkowników.
Czytaj więcej: Za chwilę wróci telefon z klapką. Tyle tylko, że teraz Motorola RAZR V4 będzie miała zaginany ekran.

Podziel się artykułem