Izraelskie bomby za atak arabskich hakerów. Pierwsza tego typu reakcja na świecie na cyberatak

Hamas hakerzy

Armia Izraela poinformowała o zniszczeniu atakiem lotniczym budynku, z którego Hamas przeprowadzał cyberatak na Izrael.

Do ataku Izraela doszło w sobotę po tym jak hakerzy Hamasu zaatakowali nie podane z nazwy cele w Izraelu. Na budynek w Strefie Gazy spadły izraelskie rakiety. Palestyński cyberatak został tym samym powstrzymany.

Izraelska armia (IDF) pokazała na Twitterze zdjęcie lotnicze budynku sprzed bombardowania, z którego hakerzy Hamasu zaatakowali Izrael z informacją, że ich kwatera główna została usunięta.

Zdjęcia prasowe, które pojawiły się w sieci chwilę później przedstawiają ten obiekt już bardzo zniszczony po ataku lotniczym.

Izrael udostępnił też czarno-biały film z ataku na budynek hakerów. Nieznane są straty Hamasu w wyniku tej operacji, ale rzecznik sił zbrojnych Izraela twierdzi, że jego efektem jest utrata możliwości przeprowadzania przez terrorystów cyberataków.

W sumie wydaje się, że całe wydarzenie było pierwszą w historii twardą i natychmiastową odpowiedzią militarną na cyberatak. Tuż przed atakiem lotniczym doszło do konfrontacji hakerów Hamasu z żołnierzami IDF w cyberprzestrzeni.

To wydarzenia wpisuje się też w najnowszą serię starć pomiędzy Hamasem a Izralem zapoczątkowaną w piątek. Palestyńczycy wystrzelili w stronę leżących na południu Izraela miast i wiosek około 600 rakiet, w odwecie lotnictwo Izraela zaatakowało około 260 celów należących do Hamasu i Islamskiego Dżihadu. Do niedzieli zginęło kilkanaście osób, około 200 zostało rannych.

Foto: IDF.

Czytaj więcej: Zderzenie z asteroidą, czyli czym zajmuje się NASA w długi weekend.
Czytaj więcej: Zjeb… program. Szef Pentagonu ostro o F-35.

Podziel się artykułem