Netflix, Amazon i Apple to nie wszystko. Własne filmy i programy chce też produkować Airbnb

airbnb

Coraz więcej firm czysto technologicznych myśli o uruchomieniu serwisów wideo i tworzeniu treści do nich. Teraz do tego grona dołącza Airbnb – jeden z największych globalnych graczy na rynku wynajmu domów, mieszkań, apartamentów i hoteli.

Airbnb chce produkować własne filmy i programy podróżnicze – twierdzi Reuters, powołując się na wiarygodne źródła w samej firmie. Mają to być, co ciekawe, nie tylko materiały wideo, ale również pliki audio do posłuchania.

Wszystkie te treści mają być udostępniane użytkownikom serwisu w aplikacji Airbnb – tej samej, którą teraz wykorzystujemy do rezerwowania noclegów.

Pomysł ponoć nie jest całkiem nowy. Airbnb pracuje nad tym projektem w różnych wersjach od mniej więcej trzech lat. Teraz już wie, że chce mieć własne studio produkcyjne. Ma ono produkować materiały zarówno do serwisu Airbnb, jak i innych dostawców cyfrowych treści.

Pierwsze testy serwis ma już za sobą. Airbnb przygotowywało ostatnio specjalną serię programów „Home” dla nowego serwisu streamingowego Apple’a. Pokazuje on nietypowe domy i mieszkania z całego świata oraz ich mieszkańców.

Firma wyprodukowała też film dokumentalny “Gay Chorus Deep South”, którego premierą ma odbyć się na znanym festiwalu kina niezależnego Tribeca Film Festival pod koniec kwietnia. Film ma być ponoć głosem w dyskusji o prawach i odbiorze społeczności LGBT.

Czytaj więcej: Nowy Golf wjedzie do salonów za niecały rok. Jest problem z oprogramowaniem.
Czytaj więcej: Samsung Galaxy Fold będzie później. Awarie egzemplarzy testowych opóźniają debiut rynkowy.

Podziel się artykułem