AirPods 2 – nowe słuchawki Apple’a. Wyglądają i grają jak poprzedni model. Po co więc je kupować?

AirPods 2

Po co najmniej kilku miesiącach spekulacji, Apple w końcu zaprezentował nowy model bardzo cenionych ale i nietanich bezprzewodowych słuchawek AirPods 2. Wprowadzono co najmniej dwie istotne zmiany.

AirPods 2 z zewnątrz nie różnią się od pierwszej generacji słuchawek Apple’a. Wewnątrz jednak pojawił się nowy układ H1 będący mózgiem całego rozwiązania. I on wiele zmienia.

Po pierwsze wydłużono znacznie czas pracy na jednym naładowaniu słuchawek. A biorąc pod uwagę, że w zestawie z nimi mamy etui ładujące nawet z dala od gniazdka, to prądu – przynajmniej w akumulatorach słuchawek – raczej nam już nie powinno brakować.

– Po pełnym naładowaniu AirPods dają Ci 5 godzin słuchania. Lub nawet 3 godziny rozmów, czyli o godzinę więcej niż poprzedni model. To najlepszy wynik w branży – chwali się Apple w swoim serwisie internetowym. I dodaje – a ponieważ etui przechowuje dość energii na wielokrotne ładowanie, łączny czas słuchania przekracza 24 godziny.

Co miłe dodatkowo, „wystarczy, że schowasz AirPods do etui na 15 minut, żeby słuchać muzyki przez 3 godziny lub rozmawiać przez 2”.

Układ H1 przyspiesza poza tym proces łączenia słuchawek ze smartfonem, tabletem lub komputerem Apple’a. Co już działało tutaj bardzo dobrze, zostało więc jeszcze poprawione.

No i nowy chip wspiera asystentkę głosową Siri – kto więc korzysta z tego rozwiązania, może wydawać polecenia głosem po angielsku i, nie wyjmując iPhone’a z kieszeni, np. dzwonić do znajomych i sterować np. odtwarzaniem muzyki.

A drugą istotną zmianą, poza wydłużeniem czasu pracy na baterii, jest etui, które w nowym modelu może być doładowywane bezprzewodowo. Kto chce, może też kupić nowe słuchawki ze standardową „pudełkoładowarką” z kabelkiem. No i można też kupić tylko nowe bezprzewodowe etui ładujące – to ma sens wtedy, gdy już mamy poprzedni model AirPods, a teraz zależy nam wyłącznie na funkcji bezprzewodowego ładowania.

Ceny? Jak na obrazku powyżej. Zapewne w promocjach i u resellerów Apple’a będzie nieco taniej.

Foto: Apple.

Czytaj więcej: Netflix będzie miał nową konkurencję. Apple zaprasza na prezentację serwisu z filmami i chyba ma dobry pomysł.
Czytaj więcej: Googla Stadia. Nadciąga rewolucja w grach wideo. Najwyższa jakość na każdym komputerze i w telewizorze.

Podziel się artykułem