Duża globalna awaria Facebooka. Trwa od środy. Niektórzy nadal mają problemy

Facebook

Od środy wielu użytkowników Facebooka i innych należących aplikacji należących do jego rodziny – WhatsAppa, Instagramu i Messengera – ma różne problemy z dostępem do swoich kont. Facebook przyznaje się do awarii, ale nie podaje jej przyczyny.

Różnego rodzaju problemy z Facebookiem dotknęły w środę i w czwartek miliony internatów z niemal całego świata. Redakcja PortaluTechnologicznego.pl nie mogła np. zalogować się do profilu firmowego – Facebook wyświetlał jedynie informację, że coś poszło nie tak, ale trwają już prace nad usunięciem błędu.

Wg serwisu Downdetector, który monitoruje funkcjonowanie największych serwisów internetowych, w środę, w najgorszej chwili, awaria Facebooka odcięła od kont aż 47 proc. jego użytkowników.

Użytkownicy raportowali też problemy z funkcjonowaniem innych aplikacji Facebooka – WhatsAppa, Instagramu i Messengera. Czasem awaria uniemożliwiała dostęp do konta, czasem przejawiała się w ograniczeniu jego funkcjonalności – np. w środę wieczorem znaczna część mieszkańców Indii, Bangladeszu, Paragwaju i Argentyny nie mogła przesyłać zdjęć przez WhatsAppa.

Facebook przyznał na swoim profilu twitterowym, że jest problem. Dodał również, że pracuje nad usunięciem awarii i że jej przyczyną na pewno nie jest atak hakerów typu DDoS (prowadzący do przeciążenia infrastruktury). Firma nie powiedziała jednak, co było rzeczywistą przyczyną jej problemów technicznych.

Awaria Facebooka nie została jeszcze usunięta w całości. Wiemy to z najnowszych informacji serwisu Downdetector. Na poniższej mapce pokazujące stan z godzin popołudniowych w czwartek (kolory żółte i czerwone) dobrze widać, że awaria Facebooka nadal dotyka wiele osób.

Foto: Pixabay.

Czytaj więcej: Nowe ostrzejsze prawo dotyczące dronów wchodzi w życie w UK. Wszystko przez grudniowy paraliż lotniska Gatwick.
Czytaj więcej: Toyota rozpoczęła prace nad księżycowym łazikiem. Napędzać go mają ogniwa paliwowe.

Podziel się artykułem