Netflix będzie miał nową konkurencję. Apple zaprasza na prezentację serwisu z filmami i chyba ma dobry pomysł

Apple Show time

25 marca Apple zaprasza na prezentację nowych usług. Nie mówi, co to dokładnie będzie, ale posługuje się grafiką sugerującą, że będzie to filmowy serwis streamingowy, na którym pracuje już od pewnego czasu.

Na prezentacji pojawią się gwiazdy Hollywood – zaproszenie dostali między innymi Reese Witherspoon, Jennifer Aniston i JJ Abrams. Zapewne pojawią się nie na widowni, ale na scenie. I zapewne będą mówić o filmach, które zobaczymy w nowym serwisie stremingowym.

To, że tak będzie jasno sugeruje hasło z zaproszenia Apple’a – „It’s a show time”. Tak na marginesie, amerykański koncern już raz w przeszłości je wykorzystał. Było to w sierpniu 2006 roku, kiedy firma poinformowała, że w jej serwisie iTunes pojawią się filmy. Wtedy jednak hasło zapisano nieco inaczej – bez spacji pomiędzy słowami „show” i „time”.

Jaki będzie nowy serwis streamingowy Apple’a? To wydaje się, że dość łatwo można przewidzieć. Gdyby chcieć to opisać w trzech słowach, to najbardziej by chyba pasowało określenie „Disney dla dorosłych”. Tim Cook nie lubi kontrowersyjnych treści i ostrych zwarć. I ponoć bardzo pilnuje, aby w nadchodzącym serwisie Apple’a nie było za dużo przemocy i wszystkiego co dosłownie i brutalnie pokazuje ciemną stronę naszego życia.

Tak więc możliwe, że serwis filmowy Apple’a będzie inny niż Netflix – upraszczając, bardziej optymistyczny i ugłaskany.

Mówicie, że to dzisiaj nie wypali? Eeeeee….. Dlaczego nie? 20 lat temu tłumy oglądały serial z Dr. Quinn – słodkie opowieści o Dzikim Zachodzie ze szlachetną lekarką w roli głównej. Chwilę później niemal kultowy stał się „Przystanek Alaska”. Typ widowni, która kochała takie produkcje wcale nie umarł. Dzięki tym ludziom komedie romantyczne ciągle biją rekordy popularności i dzięki nim CBS postanowiła nakręcić kolejne odcinki „Przystanku Alaska” – dowiedzieliśmy się o tym pod koniec ubiegłego roku. Serwis streamingowy Apple’a ma naprawdę spory potencjał.

Czytaj więcej: Tesla zmienia plany. Nie zamknie salonów, ale podniesie ceny samochodów. Z jednym wyjątkiem.
Czytaj więcej: Amerykanie po 8 latach wracają w kosmos. Latem polecą na orbitę własnym statkiem.

Podziel się artykułem