Flagowe Xiaomi Mi 9 już jest. Wyjątkowe obudowy, świetne podzespoły i najszybsza bezprzewodowa ładowarka na rynku

xiaomi mi 9


W Chinach Xiaomi pochwaliło się swoim nowym flagowcem. Zaskoczenia po wielu przeciekach nie ma. Xiaomi Mi 9 to efektowny, wydajny i bardzo dobrze wyceniony smartfon.

Kilka dni temu Xiaomi wrzuciło do sieci pierwsze fotki jednej z kilku wersji kolorystycznych Mi 9. Błękitna obudowa połyskującą ferią barw dzięki technologii odpowiedniego nadruku laserowego wyglądała prześlicznie. W dniu debiutu Chińczycy poza tą wersją pokazali również pozostałe odmiany kolorystyczne – czarną, powiedzmy różową – też wielobarwną i przezroczystą, gdzie przez część tylnej ścianki widać wnętrze smartfonu z układami scalonymi. Wszystkie prezentują się więcej niż dobrze – Xiaomi Mi 9 to bardzo ładny telefon.

Ale oczywiście wygląd to nie wszystko. Ważne są podzespoły. We wszystkich wersjach Xiaomi Mi 9 pojawił się najszybszy teraz dostępny dla telefonów z Androidem procesor Snapdragon 855 z procesorem graficznym Adreno 640 oraz wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,39 cala i rozdzielczości 2340 x 1080.

Wcięcie w wyświetlaczu na przedni aparat jest mniejsze niż w modelu Mi 8 – to nieduża łezka.

Xiaomi Mi 9 możemy kupić z 6, 8 lub 12 GB RAM. W dwóch z pierwszych przypadków dołączona jest do tego pamięć masowa o pojemności 128 GB, a w ostatnim 256 GB.

Xiaomi Mi 9- bardzo dobry aparat, wyjątkowa ładowarka

W urządzeniu poprawiono główny aparat. W Mi 9 pojawił się, w porównaniu do Mi 8, dodatkowy trzeci obiektyw. W sumie za jakość fotografii odpowiada tutaj standardowy obiektyw o świetle f/1.75 współpracujący z matrycą 48 Mpix, znany już choćby z modelu Honor View 20.

Wspomaga go teleobiektyw z dwukrotnym zbliżeniem 12 Mpix oraz szerokokątny z matrycą 16 Mpix. Aparat z przodu – pojedynczy obiektyw – współpracuje z matrycą 20 Mpix.

Bateria jest dość spora – 3300 mAh – i, tu duża ciekawostka, będzie ją można ładować zarówno za pośrednictwem przewodu USB-C, jak i z wykorzystaniem ładowarki bezprzewodowej o maksymalnej mocy ładowania do 20 W. Xiaomi twierdzi, że ten drugi wynalazek, sprzedawany oddzielnie w postaci uchwytu do samochodu, udostępnia najszybsze bezprzewodowe ładowanie telefonu na rynku . Konkurencja korzysta z ładowarek bezprzewodowych o mocy 7,5 i 10 W. Z ładowarką Xiaomi bateria do 100 proc. w Mi 9 napełni się w godzinę i czterdzieści minut.

W telefonie oczywiście mamy kilka standardowych już rozwiązań w świecie topowych modeli. A więc np. czytnik linii papilarnych ukryty pod powierzchnią ekranu, NFC, wsparcie do obsługi kilku standardów sieci LTE, Wi-Fi oraz GPS, Galileo i GLONASS. Telefon nie obsługuje nadchodzącego standardu 5 G.

Xiaomi Mi 9 SE – tańsza wersja z innym procesorem

Xiaomi zaprezentowało też tańszą wersję swojego topowego smartfonu. To Mi 9 SE.

W porównaniu do „klasycznego” Mi 9 jest tutaj mniejszy wyświetlacz o przekątnej 5,97 cala oraz wolniejszy procesor Snapdragon 712.

Ceny telefonów z rodziny Mi 9 na rynku chińskim nie wydają się duże. Za Xiaomi Mi9 6 GB trzeba zapłacić równowartość około 1700 zł, Xiaomi Mi9 8 GB to wydatek o niecałe 200 zł wyższy, a Mi9 12 GB wyceniono na niecałe 2300 zł.

Xiaomi wybiera się z Mi 9 na targi do Barcelony. Tam zapewne zostaną ogłoszone ceny tej komórki w Europie.

Foto: Xiaomi.

Czytaj więcej: Nie, to nie żart. To Ami One Concept, czyli nowy Citroen, którym pojedziesz bez prawa jazdy.
Czytaj więcej: W nowym Huawei P30 będzie super aparat z dużym zoomem. Tak sugeruje zaproszenie na prezentację nowego flagowca.

Podziel się artykułem