W nowym Huawei P30 będzie super aparat z dużym zoomem. Tak sugeruje zaproszenie na prezentację nowego flagowca

Huawei P30

Znamy już datę premiery najnowszych flagowych smartfonów Huawei. Modele serii P30 zostaną po raz pierwszy pokazane 26 marca w Paryżu.

I będzie to, obok zapowiadanego na 20 lutego debiutu Samsunga Galaxy S10, jedna z najważniejszych premier w pierwszym kwartale na rynku smartfonów. Huawei informuje o wydarzeniu na Twitterze, dorzucając do tekstu dziesięciosekundowe wideo. Duże zbliżenia znanych zabytków pokazane w nim wyraźnie sugerują, że już niemałe możliwości fotograficzne topowych komórek Chińczyków wzrosną jeszcze.

Potwierdzają to również wcześniejsze przecieki. W modelach Huawei P30 i P30 Pro aparat główny będzie miał trzy lub cztery obiektywy, co pozwolić ma nawet na pięciokrotny bezstratny optyczny zoom. Do tego rozdzielczość głównej matrycy ma sięgnąć nawet 40 Mpix. W sumie pozwoli to na naprawdę duże zbliżenia.

Są też spekulacje, że optyczny zoom w nowych lub w jednym z nowych P30 będzie jeszcze większy, bo aż dziesięciokrotny.

W telefonach ma się pojawić poza tym standardowe gniazdko Jack – firma znowu w nie uwierzyła, bo tego chcą użytkownicy. I możliwe, że P30 będą napędzane całkiem nowym procesorem Huawei, mocniejszym od układu Kirin 980, który po raz pierwszy pojawił się w Huawei Mate 20.

Czytaj więcej: Sieci 5G będą szkodliwe dla zdrowia? Motorola w 5G Moto Mod dmucha na zimne.
Czytaj więcej: Jaki będzie nowy iPhone 2019? Ceniony analityk zdradza kilka szczegółów.

Podziel się artykułem