Smartfon ze smartwatchem w jednym. Nubia ma pomysł jak z filmów science-fiction

Nubia A

Na zbliżających się targach MWC w Barcelonie chińska Nubia zaprasza na prezentację kolejnego urządzenia z elastycznym ekranem. Prawdopodobnie chodzi o inteligentną opaskę z funkcjami smartwatcha.

Elastyczne ekrany i składane smartfony nadciągają coraz szybciej. Ma już taki w ofercie start-up Royole, za chwilę zobaczymy konkurencyjne pomysły Xiaomi i Samsunga. Do tej listy trzeba też dołączyć wielki chiński koncern ZTE, które za pośrednictwem swojej marki Nubia przyjedzie do Barcelony pod koniec miesiąca z dość niezwykłym pomysłem.

To inteligentna opaska, w której ekran obejmuje niemal całą naszą rękę. Urządzenie pod nazwą Nubia A (Alfa) firma zapowiadała już jesienią. Teraz zapewne przyszedł czas na jego prezentację.

Na dostępnych renderach nowa opaska wygląda znakomicie. Firma już jesienią mówiła, że jej funkcjonalność będzie wykraczać poza możliwości zwykłego smartwatcha. A więc to ma być taki smartfon na ręce…

Nowy gadżet będzie wyposażony między innymi w aparat fotograficzny i udostępnia za pomocą standardowych aplikacji np. dostęp do poczty, internetowej wyszukiwarki i sieciowych komunikatorów.

Na razie nie wiemy z jakiego systemu ma korzystać urządzenie oraz jaki ma procesor oraz ile pamięci. Więcej szczegółów poznamy jednak już w lutym.

Foto: Nubia.

Czytaj więcej: Elektryczna Honda, czyli mały samochód ale za to z trzema ekranami.
Czytaj więcej: Apex Legends – dopracowana strzelanka podbija świat. 25 mln graczy tydzień po debiucie.

Podziel się artykułem