Elektryczna Honda, czyli mały samochód ale za to z trzema ekranami

elektryczna honda

5 marca na targach w Genewie Honda pokaże prototyp niewielkiego elektrycznego samochodu, którego sprzedaż ma zacząć się jeszcze w tym roku. Koncern zaprezentował pierwsze wizualizacje nowej konstrukcji.

O nadjeżdżającej elektrycznej hondzie nie wiadomo zbyt wiele. Japończycy na razie pokazali tylko dwie wizualizacje i nie ujawnili nawet nazwy nowego samochodu.

Auto będzie nieduże (za to o bardzo miękkich, futurystycznych liniach) i wypełnione po brzegi elektroniką. To pierwsze sugeruje pierwsza z ujawnionych wizualizacji. To drugie – „zdjęcie” pokazujące bardzo odważne wnętrze samochodu.

Widzimy w nim nie jeden i nie dwa, ale aż trzy duże wyświetlacze z informacjami mówiącymi, że samochód będzie między innymi wyposażony w rozbudowany system informacyjno-rozrywkowy sterowany głosem i z funkcją pozwalającą zintegrować go ze smartfonem. Do tego oczywiście nawigacja, klimatyzacja i szczegółowe informacje o pracy elektrycznego układu napędowego.

Nowy samochód jest rozwinięciem konceptu Urban EV, którego Honda pokazała na targach we Frankfurcie w 2017 roku – patrz poniżej. Przypominał on nieco pierwszego golfa w wersji trzydrzwiowej. Wizualizacja prezentująca przód prototypu jest odważniejsza od konceptu sprzed dwóch lat.

Całkiem nic nie wiemy o mocy i zasięgu nowej Hondy, nie znamy też jej cen, ani dokładnej daty rozpoczęcia sprzedaży. Ale dużo znaków zapytania zniknie już za chwilę. Targi motoryzacyjne w Genewie zaczynają się 5 marca.

Foto: Honda.

Czytaj więcej: Kalk OR – Szwedzi stworzyli niemal idealne elektryczne enduro. W mieście też się sprawdzi.
Czytaj więcej: Elektryczny samochód za kołem podbiegunowym. Mordercze testy BMW iNext w północnej Szwecji.

Podziel się artykułem