Apex Legends – dopracowana strzelanka podbija świat. 25 mln graczy tydzień po debiucie

Apex Legends

Wydawać się mogło, że trudno będzie jakiejkolwiek grze rywalizować z Fortnite, w którą bawi się ponad 200 mln graczy. Ale właśnie taka gra się pojawiła. To Apex Legends – rozwija się szybciej niż Fortnite w przeszłości.

Apex Legends to kolejna już wariacja modnego ostatnio gatunku battle royale. Gracze w tego rodzaju zabawie wcielają się w postać mniej lub bardziej umięśnionej postaci, która musi przeżyć na niewielkiej wyspie lub inaczej wydzielonym obszarze, eliminując wszystkich innych, którym również było dane się na niej znaleźć.

Apex Legends powstało w amerykańskim studio Respawn Entertainment, które pod koniec 2017 roku za ponad 300 mln dol. (mniej połowa tej kwoty była w gotówce, reszta w akcjach), a więc za ponad miliard złotych przejął największy na świecie wydawca gier wideo, czyli Electronic Arts.

Przejął, bo doceniał wcześniejsze produkty studia – tytuły Titanfall i Titanfall 2, wieloosobowe strzelanki opracowane w wersjach na pecety oraz konsole Xbox i Playstation. Teraz wydaje się, że był to strzał w dziesiątkę – najnowsza gra Apex Legends już zapisała się w historii gier wideo, a minął dopiero tydzień od jej premiery.

Apex Legends – pomysłowe rozwiązania

Gra rozgrywa się w świecie Titanfall, gdzie walczą ze sobą bohaterowie korzystające z zaawansowanych technologicznie egzoszkieletów. Apex Legends został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, wiele w nim rozwiązań, których brakowało we wcześniejszych grach battle royale.

Podobać się może między innymi konieczność współpracy w trzyosobowym oddziale, możliwość ratowania „rannego” członka zespołu, czy efektywny system komunikacji pomiędzy jego członkami. Przy tym wszystkim w Apex Legends można grać za darmo i nie ma się przez to mniejszych szans od przeciwników, którzy zainwestowali w lepiej wyglądające gadżety.

Gra zadebiutowała 4 lutego. Trzy dni później miała już 10 mln zarejestrowanych graczy. W ostatni weekend bawiło się nią ponad 2 mln graczy, a poniedziałek podano, że ma już 25 mln zarejestrowanych użytkowników.

Wynika z tego, że rośnie szybciej od Fortnite – gry numer jeden na świecie, też z gatunku battle royale. Ta po raz pierwszy poinformowała o liczbie zarejestrowanych graczy ponad 4 miesiące po debiucie – wtedy miała 45 mln graczy.

Co będzie dalej? Nie wiadomo, ale wydaje się, że w nieodległej przyszłości usłyszymy o kolejnym rekordzie związanym z Apex Legends. To z pewnością jest nowy hit.

A czy Ty zagrałeś już w Apex Legends? 🙂

Foto: EA.

Czytaj więcej: Wkrótce PUBG Lite – darmowa wersja popularnej strzelanki . To odpowiedź na wielką popularność Fortnite.
Czytaj więcej: Sony za chwilę pokaże nowy flagowy model Xperia XZ4. To może być najlepszy smartfon do oglądania filmów.

Podziel się artykułem