Samsung potwierdza. 20 lutego firma pokaże swój pierwszy smartfon ze składanym ekranem

Samsung Galaxy F

W przyszłym tygodniu zobaczymy co najmniej dwie duże nowości Samsunga. Pierwszą będzie Samsung Galaxy S10, drugą pierwszy smartfon ze składanym ekranem, którego prototyp mignął nam jesienią na jeden z prezentacji Koreańczyków.

O debiucie składanego Samsunga poinformował w poniedziałek na Twitterze sam koncern. Krótka prezentacja wideo jest jednak mało konkretna. Wiadomo z niej tylko, że nowy wynalazek ze składanym ekranem zostanie pokazany 20 lutego w San Francisco na tej samej prezentacji, gdzie świat zobaczy po raz pierwszy flagowy model Galaxy S10. W krótkim materiale niestety koncern nie pokazuje nawet malutkiego zdjęcia nowego oryginalnego smartfonu.

Spekulacji jednak na jego temat nie brakuje. Mówi się np., że nowy sprzęt ze składanym ekranem będzie nazywał się Galaxy F. Prawdopodobnie będzie miał dwa ekrany – jeden mniejszy, nieskładany na zewnątrz i drugi, większy, składany w środku. Możliwe też, że będzie miał dwie baterie.

Sugestie, że Galaxy F będzie wyposażony w najmocniejszy procesor z rodziny Snapdragon (lub jego odpowiednik Samsunga) oraz dużo pamięci nie dziwią. To ma być drogi, przełomowy i luksusowy wynalazek. Sugerować to będzie również cena. Samsung Galaxy F ma kosztować krocie. W spekulacjach pada kwota nawet 1500 lub 1700 dolarów.

Czytaj więcej: Samsung Galaxy S10 będzie miał premierę 20 lutego w San Francisco. To będzie prawdziwa bestia.
Czytaj więcej: Samsung opatentował rysik S Pen z wbudowanym aparatem. Do czego może służyć sprzęt jak z filmów z Jamesem Bondem?

Podziel się artykułem