Chcesz kupić obraz na aukcji? Możesz to już zrobić na komórce. DESA Unicom ma aplikację mobilną dla kolekcjonerów

Desa Unicom aplikacja

Unikatowy pierścionek za kilka tysięcy lub obraz nawet za kilkaset tysięcy złotych – takie rzeczy można kupić na aukcjach organizowanych przez Dom Aukcyjny DESA Unicum. Teraz możemy w nich uczestniczyć również zdalnie, korzystając ze specjalnej aplikacji na naszej komórce.

Cały proces uczestniczenia w aukcji sztuki lub biżuterii kolekcjonerskiej przygotowanej przez jeden z największych i najbardziej znanych polskich domów aukcyjnych możemy już przeprowadzić za pomocą naszej komórki. DESA ma już specjalną bezpłatną aplikację, którą za darmo możemy pobrać ze sklepów Google’a lub Apple’a.

Program pozwala nam się zrejestrować – ta czynność jest niezbędna, by potem uczestniczyć w aukcjach na żywo. Obiekty – warte od kilkuset złotych do nawet kilku milionów – kupować można bezpośrednio z aplikacji, ustawiając wcześniej limity zleceń lub na bieżąco licytując interesujące nas prace podczas trwania aukcji.

Wcześniej możemy się do tych licytacji starannie przygotować. W aplikacji znajdują się zarówno informacje o nadchodzących aukcjach, jak i katalogi, gdzie są zdjęcia i opisy prac, które będą wystawione na sprzedaż.

Przy tych opisach – co miłe – czasem pojawia się również informacja o przewidywanej cenie sprzedaży.

Za pomocą aplikacji można przeglądać również obiekty z archiwalnych aukcji oraz śledzić historię swoich zleceń i licytacji. Co tutaj ważne, w wypadku danych historycznych program wyświetla między innymi informacje o cenie za jaką sprzedane zostały interesujące nas obiekty.

Możemy również obserwować ulubionych artystów i ich dzieła – jest wyszukiwarka, a sprzedający mogą przesyłać zdjęcia obiektów do wyceny. Ponadto aplikacja umożliwia otrzymywanie powiadomień push na kilka minut przed licytacją obserwowanego przez nas obiektu.

Aplikacja została już pobrana ponad pół tysiąca razy – to dość sporo, biorąc pod uwagę fakt, że w pojedynczej aukcji uczestniczy zazwyczaj kilkadziesiąt osób. Równocześnie z aplikacją mobilną DESA Unicum uruchomiła na swojej stronie czat dla klientów.

Czytaj więcej: Samsung opatentował rysik S Pen z wbudowanym aparatem. Do czego może służyć sprzęt jak z filmów z Jamesem Bondem?
Czytaj więcej: Elektryczny samochód za kołem podbiegunowym. Mordercze testy BMW iNext w północnej Szwecji.

Podziel się artykułem