Sony za chwilę pokaże nowy flagowy model Xperia XZ4. To może być najlepszy smartfon do oglądania filmów

Xperia XZ4

Co jest najfajniejsze w kinie? Ogromny i bardzo szeroki ekran. Sony chce jego pomniejszoną wersję zainstalować w nadchodzącym smartfonie Xperia XZ4.

25 lutego Sony zaprasza media na konferencję w Barcelonie, gdzie w trakcie targów MWC najprawdopodobniej zaprezentuje swojego nowego flagowca – model Xperia XZ4.

Z różnych przecieków wiemy już o nim coraz więcej. Wśród nich jeden – bardzo interesujący – dotyczy ekranu. Ponoć w Xperia XZ4 zostanie zainstalowany wyjątkowy wyświetlacz o proporcjach nie 18:9 ale 21:9. Smartfon stanie się więc w układzie poziomym idealnym sprzętem do oglądania panoramicznych filmów.

To też tłumaczy, dlaczego Sony zarejestrowało w Europejskim Urzędzie Patentowym nazwę „CinemaWide” – ma być ponoć użyta do nazwania smartfonów wyposażonych w ekrany o proporcji 21:9 – pierwszym z nich będzie właśnie Xperia XZ4.

Nie jest jasne, jak na ekranie nowej komórki Japończyków będzie się prezentował „węższy”, bardziej standardowy film. To sprawdzimy już niedługo.

Możemy się jednak już domyślać, że nie będzie żadnych problemów z wyświetlaniem nawet najbardziej panoramicznych filmów na Xperia XZ4. W urządzeniu, jak sugerują wcześniejsze przecieki, będzie zainstalowany najbardziej wydajny procesor Snapdragon 855 oraz 6 GB RAM lub 8 GB RAM.

Pojawi się też tutaj aparat z główną matrycą 52 Mpix. Świetnie będzie pasował do wyjątkowego ekranu.

Foto: @OnLeaks/@compareraja.

Czytaj więcej: Zaskakujący ruch Samsunga. Zainstaluje wyśmienite wyświetlacze AMOLED w tanich smartfonach Galaxy A10, Galaxy A20 i Galaxy A30.
Czytaj więcej: Jazda na gapę mniej opłacalna. W Białymstoku mają bat na notorycznych gapowiczów w komunikacji miejskiej.

Podziel się artykułem