Wkrótce PUBG Lite – darmowa wersja popularnej strzelanki . To odpowiedź na wielką popularność Fortnite

PUBG

Rozpoczęły się testy specjalnej wersji PlayerUnknown’s Battlegrounds – PUBG Lite. Niedługo będziemy mogli nawet na mniej wydajnym pececie zagrać w jedną z najbardziej popularnych strzelanek.

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG) to jedna z najbardziej znanych gier, w których z wirtualnym karabinem w dłoni zwalczamy podobnych do nas maniaków z całego świata. Istnieje w wersji na pecety, konsole i smartfony. Rywalizuje głównie z najbardziej popularną teraz grą świata, czyli Fortnite i idzie jej to tak sobie, ponieważ w wypadku PUBG trzeba zapłacić za wersje na pecety i konsole . Fortnite natomiast pozwala bawić się za darmo.

PUBG Corp postanowiła więc coś z tym zrobić i zamierza wprowadzić wkrótce specjalną bezpłatną wersję swojej gry. W PUBG Lite zagramy nie tylko za darmo na pecetach, ale również na słabszym sprzęcie. Celem twórców gry było stworzenie wersji, którą da się uruchomić już na notebookach z procesorem i3, wbudowaną kartą graficzną od Intel HG Graphics 4000 i 4 GB RAM. To wymagania, którym sprosta znakomita większość sprzedawanych od dawna komputerów.

Gra będzie miała uproszczoną przez to grafikę, ale nadal wyglądającą atrakcyjnie. Pojedynki z innymi graczami będą toczone na jednej mapie – Erangel. Ta lokacja jako pierwsza pojawiła się w płatnej grze PUBG.

Rozpoczęly się już otwarte testy PUBG Lite. Niestety, na razie mogą ją przetestować wyłącznie gracze z… Tajlandii. Ale ma się to wkrótce zmienić.

Czytaj więcej: Ty masz WhatsAppa, ja korzystam z Messengera. Wkrótce wyślemy do siebie wiadomości tekstowe bez problemu. Tego chce Zuckerberg.
Czytaj więcej: Nadciąga niezwykły smartfon Xiaomi z zaginanym ekranem. Potwierdza to sam założyciel firmy.

Podziel się artykułem