Ty masz WhatsAppa, ja korzystam z Messengera. Wkrótce wyślemy do siebie wiadomości tekstowe bez problemu. Tego chce Zuckerberg

messenger

Szef Facebooka ma nowy pomysł. Chce zintegrować ze sobą aplikacje WhatsApp, Instagram i Facebook Messenger. Będzie można bez problemu przesyłać pomiędzy nimi krótkie wiadomości.

O nowym pomyśle szefa Facebooka napisał w piątek New York Times. Zdaniem wiarygodnej gazety przesyłanie wiadomości pomiędzy trzema dotąd oddzielnymi aplikacjami, ale jednak należącymi do tej samej firmy – Facebooka – będzie możliwe gdzieś na przełomie tego i przyszłego roku. Tak przynajmniej chce Zuckerberg.

Wymaga również, by wraz z wdrożeniem nowego rozwiązania, wiadomości przesyłane pomiędzy wszystkimi użytkownikami WhatsAppa, Messengera i Instagrama były domyślnie szyfrowane – teraz robi tak tylko WhatsApp.

By zunifikować platformy trzech teraz oddzielnych aplikacji, trzeba rozwiązać wiele problemów – od technicznych po prawne. Pojawia się np. wątpliwość czy i jak przechowywać odbyte rozmowy tekstowe – ta funkcja jest w Messengerze i w Instagramie, ale już nie WhatsAppie. W tej ostatniej aplikacji do prowadzenia rozmów i rejestracji wystarczy ponadto podać wyłącznie numer komórki – pozostałe dwie aplikacje ze stajni Facebooka żądają więcej informacji.

New York Times łączy też pomysł Zuckerberga z odejściami z Facebooka kilka miesięcy temu twórców Instagramu i wiosną osób, które zbudowały WhatsAppa. Nie chciały się zgodzić z polityką integracji trzech programów i związanym z tym procesem jeszcze szerszego niż dotąd targetowania reklam na podstawie danych zbieranych o zachowaniach użytkowników.

Teraz ponoć – jak donosi amerykański dziennik – w Facebooku nadal jest duża grupa osób, związanych głównie z dawnym WhatsAppem, której nie podobają się najnowsze pomysły Zuckerberga. Możliwe, że też odejdą z firmy.

Czytaj więcej: Nadciąga niezwykły smartfon Xiaomi z zaginanym ekranem. Potwierdza to sam założyciel firmy.
Czytaj więcej: Małe volkswageny wkrótce mocno podrożeją. Mówi szef niemieckiego koncernu.

Podziel się artykułem