Nadciąga niezwykły smartfon Xiaomi z zaginanym ekranem. Potwierdza to sam założyciel firmy

xiaomi ze składanym ekranem

Mamy potwierdzenie, że Xiaomi intensywnie pracuje nad smartfonem z zaginanym ekranem. Wpis na jego temat wrzucił do chińskiego serwisu Weibo jeden z założycieli chińskiej firmy
Lin Bin

Już sam tekst Lina Bin nie pozostawia wątpliwości. – Zbliża się podwójny składany telefon komórkowy Xiaomi! – napisał. – To nadal prototyp, ale już go pokazujemy, jeżeli Wam się spodoba, rozważymy uruchomienie jego masowej produkcji – dodał.

Ale ten tekst to nic. Najważniejszy jest materiał wideo dołączony do wpisu – można go już też znaleźć na YouTube – poniżej. I widzimy na filmie, jak Lin Bin bawi się absolutnie niezwykłą komórką – podwójnie składaną.

Przed złożeniem Xiaomi z zaginanym ekranem wygląda i działa jak tablet. Po złożenie to nieco grubszy smartfon bez żadnych ramek. Zaskakujące jest to, że urządzenie składa się w dwóch miejscach. To duża różnica w porównaniu do dotąd prezentowanych rozwiązań smartfonów ze składanymi ekranami.

Urządzenie, którym na filmie bawi się Lin Bin po raz pierwszy pokazał z początkiem roku na krótkim filmie jeden ze znanych leakerów technologicznych. Jednak wtedy nie było pewne, czy to produkt Xiaomi, poza tym w udostępnionym materiale nie za dużo było widać. Teraz trochę więcej.

Wnioski są co najmniej dwa. Nadciąga era składanych smartfonów – to już pewne. I po drugie, chińskie firmy są tutaj w awangardzie najnowszych pomysłów. Próbuje nadążać za nimi koreański Samsung, Amerykanie z Apple’a muszą się bardziej postarać.

Czytaj więcej: 15 lat temu każdy chciał mieć telefon z klapką. Teraz kultowa Motorola Razr V3 powróci z zaginanym ekranem.
Czytaj więcej: Meizu Zero – pierwszy na świecie smartfon bez przycisków, otworu na głośnik i portu ładowania.

Podziel się artykułem