Philips 241B7QGJ – do sklepów wjeżdża najbardziej ekologiczny monitor na świecie

philips 241B7QGJ

Za chwilę w polskich sklepach pojawi się 24-calowy wyświetlacz Full HD Philipsa o oznaczeniu 241B7QGJ. To jeden z najbardziej ekologicznych monitorów świata.

Chińska firma TPV jest największym na świecie producentem monitorów – mniej więcej co trzeci w sklepach pochodzi z jej fabryk. Produkuje je pod wieloma markami – nie wszystkie do niej należą, na niektóre ma licencję. I tak też jest z Philipsem – monitory sygnowane tą marką produkuje MMD, spółka-córka TPV.

I właśnie pod holenderską marką zaraz na rynek wejdzie 24-calowy wyświetlacz Full HD 241B7QGJ. To konstrukcja, w której nacisk położono na ekologię.

Po pierwsze, tworzywa sztuczne użyte do wykonania Philipsa 241B7QGJ pochodzą w 85 proc. z recyklingu, a całość konstrukcji nie zawiera szkodliwych pierwiastków, takich jak ołów, rtęć i halogeny. Monitor wraz z opakowaniem zostały zrobione w pełni z materiałów możliwych do odzysku.

To jednak nie wszystko. Ekologiczny w świecie elektroniki musi też oznaczać bardzo energooszczędny. Dlatego Philips 241B7QGJ podczas przeciętnej pracy pobiera ledwo 11W energii. To możliwe dzięki zastosowaniu podświetlania o niskim zapotrzebowaniu na prąd oraz kilku dodatkowym rozwiązaniom.

I tak np. funkcja PowerSensor pozwala wykryć, czy w danym momencie użytkownik siedzi przed ekranem. Jeżeli od niego odejdzie, wówczas automatycznie obniżany jest poziom jasności wyświetlania. Technologia LightSensor natomiast dostosowuje jasność do warunków świetlnych otoczenia, a przycisk Zero Power Switch pozwala przełączyć monitor w tryb całkowitego braku poboru energii bez konieczności odłączania przewodu zasilającego.

Przez to wszystko Philips 241B7QGJ jest zgodny z wyśrubowaną normą Energy Star 7.0 oraz klasą energetyczną A++.

Philips 241B7QGJ – jakość obrazu też jest ważna

Philips 241BQGJ prezentuje się również interesująco jeżeli chodzi o jakość obrazu i komfort obsługi. Kilka technologii poprawia jakość obrazu w zależności od wyświetlanej treści: SmartImage, SmartContrast oraz SmartResponse. Czas reakcji matrycy wynosi 5 ms, maksymalna jasność świecenia 250cd/m2 a pokrycie palety RGB sięga 102 proc. Wyświetlacz jest ponadto pokryty powłoką antyrefleksyjną oraz zastosowano w nim rozwiązania ograniczające emisję niebieskiego światła i efekt migotania obrazu.

Dzięki podstawie SmartErgoBase położenie ekranu można płynnie zmieniać w bardzo szerokim zakresie – zarówno obniżając go lub podnosząc jak i zmieniając kąt pochylenia lub obracając w pionie i poziomie. Monitor ma też wbudowane głośnik (2 x 2 W) komplet portów –VGA, DVI-D, DisplayPort 1.2, HDMI 1.4, cztery USB 3.0 (w tym jedno złącze szybkiego ładowania) oraz złącza audio mini-jack: wejście i wyjście.

Philips 241B7QGJ zadebiutuje na rynku w tym miesiącu, a jego sugerowana cena detaliczna ma wynieść 979 złotych.

Foto: MDM.

Czytaj więcej: LG SIGNATURE OLED TV R. Pierwszy na świecie telewizor ze zwijanym ekranem.
Czytaj więcej: Remote Access. Nowa funkcja w telewizorach Samsunga. Mocniej wykorzystamy je do pracy i zabawy.

Podziel się artykułem