Laptop dla gracza – Predator Triton 900. Acer tworzy potężnego laptopa z oryginalnym mocowaniem monitora

laptop dla gracza

Acer ma się czym pochwalić na największych targach elektroniki użytkowej CES 2019. Pokaże tam między innymi laptopa Predator Triton 900 z dotykowym ekranem pomysłowo połączonym z resztą komputera. To niemal idealny laptop dla gracza.

– Triton 900 ma jedyny w swoim rodzaju rozkładany ekran – twierdzi Jerry Hou, dyrektor generalny Acer ds. notebooków dla konsumentów. I trudno się z tym nie zgodzić. W laptopie zastosowano specjalny zawias Ezel Aero Hinge, który pozwala precyzyjnie i w szerokim zakresie znaleźć optymalne położenie dla 17-calowego wyświetlacza 4K.

Możemy pochylić go tak, jak zwykle robimy to w komputerach przenośnych, możemy go do siebie nieco przybliżyć, by wisiał nad klawiaturą – nasze wrażenia z gier będą wtedy inne. Możemy też położyć go na klawiaturze i wtedy laptop zamienia się w bardzo duży tablet – idealny między innymi do gier, które obsługiwane są poprzez dotykowy ekran.

Pomyślano też o optymalnym jego położeniu, kiedy chcemy wykorzystać komputer do odtwarzania filmów.

Ale duży wyświetlacz wysokiej jakości mocowany do komputera pomysłowym zawiasem to w wypadku modelu Predator Triton 900 nie wszystko. Ma to być laptop dla gracza, a więc duża wydajność jest tu kluczem.

Tę ma zapewnić najnowszy układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 2080, procesor Intel Core i7 8. generacji, dwa dyski SSD PCIe RAID i do 32 GB pamięci DDR4. Całość utrzymuje w odpowiedniej temperaturze przez wiele godzin zabawy zaawansowany system chłodzenia autorstwa Acer, na który składają się dwa metalowe wentylatory AeroBlade 3D i technologia CoolBoost.

Wady? Cena. Predator Triton 900 z procesorem Core i7, wspomnianą kartą graficzną RTX2080 z 8 GB, 16GB pamięci RAM i dwoma dyskami SSD po 256 GB ma kosztować 20 tys. zł. Nowy laptop dla gracza Acera pojawi się w sklepach w drugim kwartale tego roku.

Foto: Acer.

Czytaj więcej: Notebook z dwoma ekranami. Dell ma nowy pomysł.
Czytaj więcej: Wyciekło pierwsze zdjęcie smartfonu Samsung Galaxy S10 oraz filmik pokazujący nowy niezwykły telefon Xiaomi.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*