Laptop dla gracza – Predator Triton 900. Acer tworzy potężnego laptopa z oryginalnym mocowaniem monitora

laptop dla gracza

Acer ma się czym pochwalić na największych targach elektroniki użytkowej CES 2019. Pokaże tam między innymi laptopa Predator Triton 900 z dotykowym ekranem pomysłowo połączonym z resztą komputera. To niemal idealny laptop dla gracza.

– Triton 900 ma jedyny w swoim rodzaju rozkładany ekran – twierdzi Jerry Hou, dyrektor generalny Acer ds. notebooków dla konsumentów. I trudno się z tym nie zgodzić. W laptopie zastosowano specjalny zawias Ezel Aero Hinge, który pozwala precyzyjnie i w szerokim zakresie znaleźć optymalne położenie dla 17-calowego wyświetlacza 4K.

Możemy pochylić go tak, jak zwykle robimy to w komputerach przenośnych, możemy go do siebie nieco przybliżyć, by wisiał nad klawiaturą – nasze wrażenia z gier będą wtedy inne. Możemy też położyć go na klawiaturze i wtedy laptop zamienia się w bardzo duży tablet – idealny między innymi do gier, które obsługiwane są poprzez dotykowy ekran.

Pomyślano też o optymalnym jego położeniu, kiedy chcemy wykorzystać komputer do odtwarzania filmów.

Ale duży wyświetlacz wysokiej jakości mocowany do komputera pomysłowym zawiasem to w wypadku modelu Predator Triton 900 nie wszystko. Ma to być laptop dla gracza, a więc duża wydajność jest tu kluczem.

Tę ma zapewnić najnowszy układ graficzny NVIDIA GeForce RTX 2080, procesor Intel Core i7 8. generacji, dwa dyski SSD PCIe RAID i do 32 GB pamięci DDR4. Całość utrzymuje w odpowiedniej temperaturze przez wiele godzin zabawy zaawansowany system chłodzenia autorstwa Acer, na który składają się dwa metalowe wentylatory AeroBlade 3D i technologia CoolBoost.

Wady? Cena. Predator Triton 900 z procesorem Core i7, wspomnianą kartą graficzną RTX2080 z 8 GB, 16GB pamięci RAM i dwoma dyskami SSD po 256 GB ma kosztować 20 tys. zł. Nowy laptop dla gracza Acera pojawi się w sklepach w drugim kwartale tego roku.

Foto: Acer.

Czytaj więcej: Notebook z dwoma ekranami. Dell ma nowy pomysł.
Czytaj więcej: Wyciekło pierwsze zdjęcie smartfonu Samsung Galaxy S10 oraz filmik pokazujący nowy niezwykły telefon Xiaomi.

Podziel się artykułem