Nokia 9 PureView – unikatowy telefon z 5 kamerami zadebiutuje na rynku już w styczniu. Jest pierwsze wideo

nokia 9 pure view

Jest coraz więcej przecieków o nowym flagowym telefonie fińskiej marki. Nokia 9 PureView będzie miała między innymi unikatowy zestaw aparatów i czytnik linii papilarnych pod ekranem.

O telefonie, którego główny aparat będzie korzystał aż z pięciu obiektów Zeissa, po raz pierwszy więcej usłyszeliśmy już we wrześniu. Wtedy chiński serwis lthome opublikował jego pierwsze zdjęcia. Zaprezentowany na nich oryginalny i nigdzie niespotykany wcześniej układ pięciu obiektywów głównego aparatu wyglądał bardzo zaskakująco.

Teraz, dzięki najnowszym przeciekom od znanego twitterowego leadera Evana Blassa i z serwisu MySmartPrice wiemy jeszcze więcej.

Wyciekło między innymi wideo promujące nowy telefon z wieloma szczegółami technicznymi.

Nokia 9 PureView będzie miała zatem aż 5 obiektywów sygnowanych marką Zeiss. Zdjęcia wykonane głównym aparatem będą mogły być składane z obrazów pochodzących z nich wszystkich. Pięcioobiektywowy układ, zdaniem twórców aparatu, jest 10 raz bardziej czuły od układów stosowanych w innych komórkach. Zdjęcia będą też pełne detali i dzięki cyfrowej obróbce od razu równomiernie naświetlone (filtr HDR).

Do tego po raz pierwszy w telefonach Nokii znajdzie się czytnik linii papilarnych zainstalowany pod ekranem. A ten ostatni będzie miał rozmiar 5,99 cala, proporcje 18:9, rozdzielczość 2K i będzie zgodny z normą HDR10. W praktyce oznacza to, że na jego jakość trudno będzie narzekać.

Komórkę będzie napędzał procesor Snapdragon 845 – a więc standard dla flagowych konstrukcji roku 2018. Nie zdecydowano się tu na nowszy układ 855. Współpracował będzie z 6 GB RAM i 128 GB pamięci na dane. Zapewne znajdzie się też gniazdo na dodatkową kartę pamięci, choć na filmie promocującym Nokię 9 PureView tego nie widać.

Z istotnych rzeczy warto jeszcze wspomnieć o tym, że nową Nokię będzie można ładować bezprzewodowo. Telefon będzie też w programie Android One, co oznacza, że regularnie przez dwa lata będzie dostawał aktualizacje systemu.

Nokia 9 PureView ma ponoć zadebiutować na rynku pod koniec stycznia, a więc na miesiąc przed ważnymi targami Mobile World Congress, które w tym roku rozpoczną się pod koniec lutego.

Czytaj więcej: Brian May, gitarzysta Queen, napisał piosenkę, by uczcić spektakularny sukces sondy New Horizons.
Czytaj więcej: Xiaomi Mi Play. Nowy telefon w świetnej cenie. To może być kolejny hit Chińczyków.

Podziel się artykułem