Brian May, gitarzysta Queen, napisał piosenkę, by uczcić spektakularny sukces sondy New Horizons

queen new horizons

Brian May skomponował nowy utwór – pierwszą solową piosenkę od dwudziestu lat. Jak napisał na Instagramie to hymn dla ludzkości – dokładniej jej przedsięwzięć związanych z eksploracją kosmosu.

Nowa piosenka ma tytuł New Horizons (Ultima Thule mix) i nawiązuje do ostatniego sukcesu sondy New Horizons. Ta w pierwszym dniu nowego roku przeleciała 3,5 tys. km od planetoidy Ultima Thule (2014MU69) krążącej wokół słońca w stałej odległości około 6,5 mld km. Nigdy wcześniej żaden ziemski pojazd nie był tak blisko, tak daleko położonych obiektów. Sygnał radiowy leci stamtąd do Ziemi 6 godzin.

Nowy utwór Maya został po raz pierwszy odtworzony rano w Nowym Rok, kiedy sonda znajdowała się najbliżej Ultima Thule i fotografowała unikatową planetoidę – dzięki temu naukowcy dostaną wiele cennych informacji o początkach Układu Słonecznego.

Brian May w sylwestrową noc razem z pracownikami NASA obserwował pracę sondy New Horizons. Nie jest to pierwszy raz, kiedy znany gitarzysta współpracuje z badaczami kosmosu. May wspierał np. program śledzenia lotów asteroidów. Były członek zespołu Queen ma poza tym tytuł doktora astrofizyki zdobyty w Imperial College London i od wielu lat jest entuzjastą badań kosmosu.

Foto: NASA.

Czytaj więcej: Remote Access. Nowa funkcja w telewizorach Samsunga. Mocniej wykorzystamy je do pracy i zabawy.
Czytaj więcej: Najlepsze gry 2018 roku można teraz kupić ze sporym upustem.

Podziel się artykułem