Lemingi wracają. I tym razem mówimy nie o polityce. W kultową grę zagramy teraz na smartfonie

Lemingi gra

Pamiętacie grę Lemmings, sympatyczną zabawę sprzed ćwierć wieku, w której próbowaliśmy pomóc dość bezmyślnemu stadu małych zielonych ludków próbujących znaleźć drogę do domu? Program wraca właśnie w całkiem nowej odsłonie.

Tym razem w Lemingi zagramy nie na Amidze i nie na pececie, jak w latach 90., ale na smartfonie z Androidem lub iPhone’ie. Takie wersje tej bardzo popularnej kiedyś gry przygotowało właśnie Sony – właściciel praw do tytułu.

Sony ma je od 1994 roku, a więc od chwili gdy przejęło brytyjskie studio Psygnosis – to ono rok wcześniej zaprezentowało światu pierwszą wersję Lemingów.

Sony bardzo starannie zoptymalizowało grę dla smartfonów. Dużą ciekawostką w tym jest fakt, że w Lemingi zagramy w układzie pionowym – zdaniem Japończyków tak się lepiej gra, korzystając z jednej ręki…

Program można już znaleźć w sklepie Google’a i Apple’a. Poziomów w nim mają być dziesiątki – najwięcej niż w jakiejkolwiek wersji Lemingów w przeszłości – zagadek do rozwiązania i światów do eksploracji jeszcze więcej.

Co przy tym najważniejsze – nowe Lemingi są bezpłatne. Choć kto chce, będzie mógł sobie dokupić pewne uzupełnienia. Ale to opcja – nie obowiązek.

Tu jest link do gry w wersji na Androida.
A tu w wersji na iPhone’a.

Czytaj więcej: Jak przyspieszyć smartfon z Androidem? 5 prostych wskazówek.
Czytaj więcej: Kolejny rekord. Lenovo Z5 Pro GT – pierwszy smartfon na świecie z 12 GB pamięci RAM.

Podziel się artykułem