Kolejny rekord. Lenovo Z5 Pro GT – pierwszy smartfon na świecie z 12 GB pamięci RAM

lenovo z5 pro gt

No i stało się. Lenovo pokazało światu pierwszy smartfon z 12 GB pamięci RAM. To więcej niż ma znakomita większość komputerów sprzedawanych w Media Markt.

Pokazany w Chinach telefon to rozwinięcie wprowadzonego na rynek na przełomie października i listopada bardzo udanego smartfonu Lenovo Z5 Pro ze średniej półki.

W Z5 PRO GT znalazł się podobnie jak w Z5 Pro ekran o przekątnej 6,39 cala i rozsuwana obudowa po to, by ukryć z przodu aparat do selfie. Jest też czytnik linii papilarnych pod ekranem i bateria 3350 mAh. Ponadto te same dwa podwójne aparaty (16 Mpix i 24 Mpix z tyłu oraz 16 Mpix i 8 Mpix z przodu).

Acton II i Stanmore II – gadżety dla wielbicieli rocka. Marshall łączy tradycję z nowoczesnością w oryginalnych głośnikach

Nowością jest mocniejszy procesor. Sercem Z5 Pro GT jest Snapdragon 855, a nie 710 jak w smartfonie z późnej jesieni. No i wspomniana pamięć. Z5 Pro GT sprzedawany będzie w czterech wersjach różniących się wielkością pamięci RAM i pamięci masowej. W najbardziej rozbudowanej wersji znajdziemy 12 GB RAM i aż 512 GB pamięci na dane.

To naprawdę dużo. Pamięci w tej konfiguracji to chyba nikomu nie zabraknie. W Chinach za tę wersję Z5 Pro GT trzeba będzie zapłacić 4398 juanów, czyli nieco ponad 2400 zł.

Foto: Lenovo.

Czytaj więcej: Ania właśnie wylądowała, czyli Rodzinne Powiadomienia w KLM.
Czytaj więcej: Huawei Nova 4. Bardzo solidny średniak o krok od klasy wyższej.

Podziel się artykułem