Acton II i Stanmore II – gadżety dla wielbicieli rocka. Marshall łączy tradycję z nowoczesnością w oryginalnych głośnikach

marshall stanmore

Marshall to legendarny brytyjski producent wzmacniaczy i głośników gitarowych. Niedawno postanowił na rynek wprowadzić swoje pierwsze inteligentne głośniki – mogą spodobać się wielu.

Modele są dwa – Acton II i Stanmore II. Obydwa wyglądają tak, jak od kilkudziesięciu lat wyglądają głośniki gitarowe Marshalla z wbudowanymi wzmacniaczami lampowymi. A więc pudełkowaty kształt, plastyk imitujący skórę i bardzo staranne wykończenie.

Do tego tylko trzy pozłacane pokrętła do regulacji głośności i podbicia tonów niskich lub wysokich, przycisk do włączania całości i jeszcze jeden do wyboru źródła dźwięku. Głośnik może połączyć się z siecią Wi-Fi lub przez bluetootha z naszym smarftonem i tabletem. Można też podłączyć do niego kabelkiem bardziej tradycyjny sprzęt – np. odtwarzacz CD, gdyby ktoś bardzo chciał.

Najważniejsza jest tutaj sieć Wi-Fi. W środku Acton II i Stanmore II Marshall ukrył bowiem Asystenta Google’a. Z głośnikami Acton II i Stanmore II możemy więc pogadać – tak jak z każdym innym inteligentym głośnikiem Googla’a, wydając np. polecenie, że teraz chcemy posłuchać np. Slayer lub Rammtein i to głośno.

Głośniki różnią się głównie wielkością i ceną. Acton II jest mniejszy. Trzeba za niego zapłacić w Stanach 299,99 dol., a za Stanmore II sto dolarów więcej. Ciekawe, czy Marshall zdecyduje się na sprzedaż swoich gadżetów w Polsce – sprzedawców tu ma. I wtedy niemniej ciekawe jest to, że wtedy z wbudowanym w niej Asystentem Google’a pogadamy już po polsku.

Foto: Marshall.

Czytaj więcej: W Kalifornii na ulicy spłonął robot-dostawca. Ale swój obowiązek wypełnił. Przed zniszczeniem dostarczył żywność.
Czytaj więcej: Huawei Nova 4. Bardzo solidny średniak o krok od klasy wyższej.

Podziel się artykułem