5G – ultraszybka sieć przyszłości to również nowe wydatki. Więcej zapłacimy za telefony

5G

Szef OnePlus podczas konferencji Qualcomm Snapdragon Tech Summit powiedział, że nadchodzący nowy standard transferu danych 5G rodzi również pewne problemy. Smartfony 5G będą droższe od 4G. Do tego mogą pojawić się problemy z roamingiem.

Pete Lau, dyrektor zarządzający OnePlus zapowiedział na konferencji na Hawajach, że nowy flagowy smartfon jego firmy będzie miał najnowszy procesor Qualcomma – Snapdragon 855, który w pełni ma obsługiwać nowe ultraszybkie sieci 5G. I to był dobry news. Niestety Lau miał też przykre wiadomości dla entuzjastów najnowszych technologii.

Qualcomm Snapdragon 855 – superszybki procesor do najnowszych smartfonów

Po pierwsze, jest zdaniem, smartfony, które połączą się z nowymi ultraszybkimi sieciami 5G będą droższe od aktualnego sprzętu. W wypadku topowych modeli ta różnica będzie rzędu aż 200-300 dolarów, co w praktyce przełoży się na cenę w okolicach 800 dolarów za flagową komórkę OnePlus i jakieś 1300 dolarów za najnowszego Samsunga.

OnePlus 6T McLaren, czyli nowy sojusz angielsko-chiński

To niestety nie jedyna zła wiadomość związana z nowym standardem. Lau spodziewa się również, że operatorzy komórkowi z różnych miejsc świata będą korzystać z różnych częstotliwości przydzielonych do standardu 5G. Jeżeli tak będzie, producenci komórek będą tworzyć dla nich specjalne dedykowane rozwiązania, co z kolei przełoży się na brak możliwości korzystania z sieci 5G, kiedy pojedziemy na wakacje lub w interesach na inny kontynent.

Foto: Pixabay.

Czytaj więcej: Już wiemy kiedy Volkswagen wprowadzi na rynek ostatni silnik spalinowy.
Czytaj więcej: Surface Centaurus, czyli Microsoft ma nowy pomysł – składany tablet.

Podziel się artykułem