Za cztery miesiące Samsung ze składanym ekranem zadebiutuje na rynku. Cena bardzo wysoka – jak każdej nowej technologii

Samsung składany ekran

Przełomowy smartfon Samsunga ze składanym ekranem ma zostać zaprezentowany w marcu – tak donosi koreańska agencja Yonhap.

Rynkową wersję komórki z dwoma ekranami, z których jeden o przekątnej 7,4 cala jest składany, Samsung zamierza pokazać w Barcelonie w lutym na targach Mobile World Congress. Miesiąc później nowy telefon ma trafić do sklepów.

Yonhap, pisząc o wyjątkowym smartfonie, posługuje się nazwą Galaxy F – nie jest do końca jeszcze pewne, czy dokładnie tak będzie się on nazywał.

Już jest! Royole FlexPai – pierwszy składany smartfon na świecie z ekranem o przekątnej 7,8 cala

Urządzenie będzie prezentowane mniej więcej w tym samym czasie, co nowy flagowy Samsung Galaxy S10 z tradycyjnym ekranem. Ten smartfon ma pojawić się w dwóch wersjach z – z modemem do bardzo szybkich sieci 5G i bez niego.

Yonhap spekuluje również odnośnie ceny Galaxy F. To będzie bardzo droga komórka – ponoć jej cena ma sięgać aż 2 mln wonów południowokoreańskich, czyli około 1770 dol. Bardzo dużo. Ale nie ma się co dziwić. To pierwszy tego rodzaju telefon na rynku oferowany przez dużego producenta. Pierwszy płaskie telewizory też kosztowały krocie, ale z czasem potaniały. Tak samo będzie ze składanymi smartfonami.

Foto: Samsung/YouTube.

Czytaj więcej: Jaki jest najszybszy komputer na świecie? Nowy ranking superkomputerów.
Czytaj więcej: Jak lepiej chronić swoje dane i pieniądze w smartfonie z Androidem? 5 prostych wskazówek.

Podziel się artykułem