Nowości w Office 365. Tekst w Wordzie lub prezentację poprawisz e-penem, podobnie jak długopisem tekst na papierze

Office 365

Poprawione i rozbudowane możliwości edycji dokumentów w Wordzie i w PowerPoincie to najważniejsze nowości, które pojawią się w listopadzie w Office 365, popularnym pakiecie biurowym.

Microsoft zapowiada kilka nowości, z których już za chwilę będą mogli cieszyć się użytkownicy pakietów Microsoft 365 lub Office 365. Najbardziej interesujące związane są z edycją dokumentów za pomocą elektronicznego rysika na dotykowych ekranach – najlepiej tabletów działających pod kontrolą Windows. Kto nie korzysta z takiego sprzętu, nie będzie mógł sprawdzić najnowszych pomysłów giganta z Redmond.

W Wordzie i w PowerPoincie będzie więc można nanosić poprawki e-penem do dokumentów podobnie, jak robimy to długopisem na kartce. I tak np. można skreślić wężykiem akapit, których chcemy usunąć i on zniknie albo pionową kreską zaznaczyć miejsce podziału błędzie połączonych wyrazów – zostaną wtedy rozdzielone. Można też będzie narysować „ptaszka” i nad nim wpisać e-penem nowy wyraz – Word wstawi wtedy brakujące słowo do tekstu.

Office 365

Z łatwością też za pomocą rysika zaznaczymy słowa, który chcemy wytłuścić, podkreślić lub wyróżnić kolorem.

W PowerPoincie bardzo przyda się ponadto funkcja szybkiej zamiany tekstu pisanego i prostych rysunków na postać cyfrową – genialny wynalazek np. dla studentów, robiących notatki na zajęciach. Albo odwrotnie – co z kolei może poprawić wygląd naszych prac.

Office 365

Poza poprawieniem edycji dokumentów za pomocą e-pena, Microsoft dodał też możliwość wklejania trójwymiarowych animacji do Worda i Excela – przy tym dołączy bibliotekę z tego rodzaju materiałami do dowolnego wykorzystania.

Już jest! Royole FlexPai – pierwszy składany smartfon na świecie z ekranem o przekątnej 7,8 cala

W Office zaszyte zostaną również nowe algorytmy sztucznej inteligencji, które będą między innymi podpowiadały nam, jakie ilustracje są optymalne do przygotowywanej przez nas prezentacji. Niektórym przydać się może także nowa i łatwa w użyciu funkcja zamieniająca dokument w Wordzie na stronę WWW. To rozwiązanie, które Microsoft w różnych formach i z różnym powodzeniem wdraża od lat. Teraz jednak ma działać wyraźnie lepiej.

Foto: Microsoft.

Czytaj więcej: Zmiany w Allegro Smart! Dwie najważniejsze – płatność co miesiąc i więcej atrakcyjnych ofert.
Czytaj więcej: Nowa skoda z Turcji lub Bułgarii? Całkiem możliwe. Rozmowy się już toczą.

Podziel się artykułem