Nowa skoda z Turcji lub Bułgarii? Całkiem możliwe. Rozmowy się już toczą

nowa fabryka skoda

W przyszłym tygodniu, jak donosi, niemiecki dziennik gospodarczy „Handelsblatt”, rada nadzorcza Skody ma podjąć decyzję o budowie nowej fabryki samochodów. Popularna marka z pewnością wyjedzie poza granice Czech.

Nowa fabryka, w której będą powstawać kolejne skody jest niezbędna. Czeskie zakłady popularnej marki nie nadążają bowiem z produkcją – pisze „Handelsblatt”. I dlatego jej rada nadzorcza ma na dniach podjąć decyzję o budowie nowego zakładu.

Gdzie? Z pewnością nie w Czechach. Tam, jak bowiem słusznie zauważają niemieccy dziennikarze, nie ma już żadnego wolnego pracownika. Budowa więc kolejnej fabryki Skody u naszego południowego sąsiada nie ma sensu.

Jak będzie wyglądała nowa Skoda Rapid? Dużo już wiemy. Czesi w Paryżu pokazali hybrydowy koncept – Skodę Vision RS

Może więc w Polsce? O takim pomyśle „Handelsblatt” w ogóle nie wspomina. Możliwe, że również dlatego, że znalezienie nad Wisłą co najmniej kilkuset wykwalifikowanych robotników jest już poważnym problemem. Źródło, do którego dotarł w koncernie Volkswagen (do niego w stu procentach należy Skoda), mówi, że Skoda może pójść jeszcze dalej na wschód. Rozmowy dotyczą Bułgarii i Turcji.

„Handelsblatt” w tym samym artykule pisze również o innych zamierzeniach produkcyjnych Volkswagena. Firma właśnie przygotowuje się do masowej produkcji samochodów elektrycznych i chce jak najszybciej przygotować do ich produkcji dwie kolejne fabryki – jedną już ma.

Pojazdy z nowym napędem będą więc prawdopodobnie powstawać w Emden w północno-zachodnich Niemczech, gdzie teraz produkowany jest Passat, coraz mniej chętnie kupowany przez kierowców. VW rozważa też budowę elektrycznych dostawczaków w Hanowerze.

Czytaj więcej: Musk poradził sobie z produkcją Tesli. Teraz na głowie ma kolejny gorący problem – Starlink, sieć kilku tysięcy satelitów.
Czytaj więcej: Zmiany w Allegro Smart! Dwie najważniejsze – płatność co miesiąc i więcej atrakcyjnych ofert.

Podziel się artykułem