Pad Microsoftu do każdej komórki? Twórcy Windows mają pomysł na nowy gadżet elektroniczny

microsoft pad do komórki

Microsoft ma już prototyp nowego pada, wygodnego manipulatora do gier, którego będziemy mogli połączyć ze zwykłym smartfonem. To część większego projektu xCloud, w którym gry będą oferowane podobnie jak dzisiaj filmy z Netfliksa.

Microsoft intensywnie pracuje nad rozwojem działającego w chmurze projektu xCloud. W nim mają być oferowane gry wysokiej jakości, w które zagramy zarówno na konsoli, jak i na pececie oraz, co tutaj najważniejsze, na smarftonach i tabletach.

Project xCloud prawdopodobnie zostanie udostępnione w formie testów już w przyszłym roku. Wiadomo, że wśród proponowanych gier z chmury Microsoftu pojawią się takie tytuły jak między innymi Forza Horizon 4, Halo 5: Guardians, Gears of War 4 i Sea of Thieves.

5 najgroźniejszych wirusów komputerowych wszechczasów. Jeden z nich wyłączył część systemów w elektrowni atomowej, drugi sparaliżował Bank Rosji

Częścią nowego pomysłu twórców Windows i Xboksa, ma być również specjalny manipulator, którego połączymy z komórką. Dział badawczy Microsoftu twierdzi bowiem – i jest w tym sporo racji – że w nie wszystkie gry da się komfortowo grać, korzystając z dotykowego ekranu. Fizyczne przyciski naprawdę często ułatwiają i uprzyjemniają zabawę.

Nie do końca wiadomo, jak finalnie ma wyglądać nowy pad do smartfonów. Microsoft ma jednak już działające prototypy i je testuje. Prawdopodobnie pojawią się na rynku razem z debiutem serwisu xCloud. Co oczywiste, twórcy gier, otrzymają stosowną dokumentację do nich wcześniej – chodzi o to, by nowe tytuły z chmury Microsoftu od razu mogły działać z nimi bezproblemowo.

Jeżeli ten pomysł się powiedzie, może to oznaczać dalszą marginalizację tradycyjnych konsol do gier. Oczywiście nie wymrą – dalej będą zwolennicy zabawy z wielkim ekranem przed oczami – ale spora część gracy zadowoli się wysokiej jakości mobilną rozrywką wspomaganą przez komfortowy manipulator.

Czytaj więcej: Największy tradycyjny dysk na świecie wyprodukował Western Digital. Nowy dysk DC HC620 ma aż 15 TB.
Czytaj więcej: Staruszkowie i piraci drogowi na przegranej pozycji, czyli czyje życie ma ratować maszyna w trakcie wypadku drogowego.

Podziel się artykułem