Myślisz, że Tesla to niszowy producent? Błąd. W USA sprzedają już więcej samochodów niż Audi lub Volvo

Tesla Model 3

Za chwilę Tesla wyprzedzi Mercedesa i wejdzie w Stanach Zjednoczonych do jednej z trzech najczęściej wybieranych luksusowych marek samochodów.

Edmunds.com, duży amerykański sprzedawca nowych i używanych samochodów, podsumował sprzedaż luksusowych samochodów w trzecim kwartale w USA. Jego wyliczenia mogą zaskakiwać. Wynika z nich między innymi, że Tesla sprzedaje już więcej samochodów za oceanem od takich marek jak np. Audi, Volvo, Land Rover czy Porsche.

I co również zaskakujące tylko o krok dzieli producenta elektrycznych samochodów od Mercedesa. Firma na liście najlepiej sprzedających się luksusowych marek samochodów w USA zajęła bowiem w trzecim kwartale miejsce czwarte z wynikiem na poziomie 64,727 aut. Mercedes był trzeci – sprzedał niecałe 2 tys. samochodów więcej.

Sprzedaż Tesla USA

Jest niemal pewne, że za chwilę ta lista się zmieni. Tesla stanie na podium i zepchnie z niego Mercedesa. Dynamicznie bowiem rośnie produkcja nowych samochodów Elona Muska. W trzecim kwartale wyprodukowano ponad 80 tys. tesli, w tym ponad 53 tys. Modelu 3. To rekord w historii firmy.

I co bardzo ważne, są już najnowsze szacunki mówiące o tym, że Tesla bardzo dobrze rozpoczęła czwarty kwartał – nie tylko otrzymuje produkcję na wysokim poziomie, ale cały czas ją podnosi.

Vespa Elettrica. Elektryczny skuter kultowej marki trafia do sprzedaży. Cena zaporowa

Wg liczb, do których dotarł amerykański portal Electrek wynika, że przez pierwsze niecałe dwa tygodnie września Tesla wyprodukowała 11,5 tys, samochodów, w tym 7,4 tys. Modelu 3. Electrek twierdzi, że w praktyce przekłada się to na produkcję Modelu 3, kluczowego teraz dla Tesli i jej wyników sprzedaży, na poziomie ponad 5 tys. egzemplarzy tygodniowo.

I ma być lepiej. Electrek prognozuje, że do końca roku Tesla rozpędzi produkcję „Trójki” do 7-8 tys. sztuk tygodniowo.

A wtedy na powyższej liście może i wyprzedzić BMW.

Czytaj więcej: Opel hamuje w Gliwicach. Francuzi zamierzają zakończyć produkcję jednego z dwóch modeli w polskiej fabryce.
Czytaj więcej: Napisałeś bzdurę na Messengerze? Będziesz mógł usunąć ją szybko.

Podziel się artykułem