Jeszcze lepsze filmy ze smarftona? Tak, bo będzie można podłączyć zewnętrzny mikrofon

Pixel 3

Jakość filmów nagrywanych na wielu smartfonach zaczyna być wystarczająca, by wykorzystać je w celach półprofesjonalnych. Największym problemem jest przy tym wcale nie obraz, ale parametry rejestrowanego dźwięku. To się zaraz zmieni.

Google posłuchało użytkowników jego smartfonów i postanowiło dodać do nich funkcjonalność, którą proponowali na specjalnym forum dla nich. Prosili o możliwość podłączania do telefonów z rodziny Pixel zewnętrznego mikrofonu. Takie rozwiązanie znacząco podniesie jakość rejestrowanego dźwięku i pozwoli wykorzystać telefon do kręcenia bardziej profesjonalnych filmów – np. materiałów do wrzucenia na fanpage niewielkiej firmy.

Pixel 3 potrafi spławić handlowca i robi świetne zdjęcia, czyli co najlepszego ma nowy smartfon Google’a

Pomysł niegłupi – od dawna stosowany np. przez niektórych posiadaczy lustrzanek, które poza zdjęciami rejestrują również obraz wideo. Mikrofony w smartfonach nawet jeżeli nie są najgorsze to i tak nie są w stanie przekonująco rejestrować dźwięku dobiegającego z różnych stron.

Google, ustami jednego z inżynierów pracujących nad rozwojem telefonów Pixel, zapowiedziało więc, że w aplikacji, która będzie obsługiwać ich aparat (a więc i kamerę) pojawi się funkcja pozwalająca podłączyć do smartfonu zewnętrzny mikrofon. I to zaraz. Stanie się to, kiedy w sklepach zacznie być sprzedawany nowy Pixel 3, a więc z początkiem drugiej połowy października.

Mikrofony będzie można podłączać poprzez port USB C, a więc podepniemy go do modeli Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel 3 i Pixel 3 XL, ale już nie do pierwszego Piksela.

Czytaj więcej: Napisałeś bzdurę na Messengerze? Będziesz mógł usunąć ją szybko.
Czytaj więcej: Samsung Galaxy A9. Cztery obiektywy w głównym aparacie. Ale nie to może tu być problemem.

Podziel się artykułem