FASTENER POLAND® – Jedyne w Polsce, uznane w Europie

FASTENER POLAND

Stałe zapotrzebowanie na samochody, samoloty i wszelkiego rodzaju maszyny przemysłowe sprawia, że globalny rynek elementów złącznych (według Research and Markets) do końca 2025 roku zarobi spektakularną kwotę 134,20 bilionów dolarów! Spory kawałek tego finansowego tortu przypadnie Polsce – obecnie piątej gospodarce w Europie, produkującej kołki, nity, wkręty czy śruby. W ślad za rozwojem branży elementów złącznych podążają Targi FASTENER POLAND® – kluczowe forum wymiany doświadczeń, poznania nowości, a także budowania efektywnych relacji handlowych pomiędzy firmami z całego świata.

Targi dwa razy większe

Przed nami 2. Międzynarodowe Targi Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®. Ich debiutancka edycja zakończyła się ogromnym sukcesem. Nikt już o tym jednak nie pamięta, bowiem wszystko wskazuje na to, że tegoroczne targi będą jeszcze większe! Powierzchnia targowa „urosła” w stosunku do ubiegłego roku o 90%!

W połowie października w EXPO Kraków ofertę zaprezentuje około 180 firm z Belgii, Chin, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Indii, Korei Południowej, Niemiec, Polski, Tajwanu, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Premiery, nowości, hity sprzedaży… Podczas targów prezentowane będą m.in. wkręty tarasowe TERRASS do miękkiego drewna, wiertła do stali marki HSE, prasa ANS 618+ z automatycznym podajnikiem, powłoki preaplikowane, maszyna pakująca AMbag, automat wydający do magazynowania, zarzadzania i automatycznej dystrybucji TM326, maszyna do montażu elementów wciskanych, unikalny system zabezpieczania połączeń śrubowych przed samoczynnym luzowaniem HEICO-LOCK®, drut przeznaczony do wysokich odkształceń, opatentowane nitonakrętki samohamowane i tytanowe, wkładki Keep-Nut® do szybkiego montażu, wkładki Crown-Nut® do tworzenia gwintu w rurach i profilach, seria profesjonalnych nitownic akumulatorowych do nitów zrywalnych RIVDOM, elementy złączne do techniki solarnej, powłoki duplex niezawierające chromu VI Magni 580, narzędzia hydro-pneumatyczne RIV938, maszyna do zgrzewania bolcy CDP-99M.

fastener polska

Targi branżowych specjalistów

W tym roku głównymi obszarami tematycznymi będą łączniki i mocowania przemysłowe, łączniki budowlane, systemy montażu i instalacji, technologia produkcji łączników oraz urządzenia do magazynowania i dystrybucji. Targom towarzyszyć będzie II Kongres Elementów Złącznych „Nowoczesne technologie na międzynarodowym rynku elementów złącznych”. W jego trakcie dr Marek Łangalis – redaktor naczelny półrocznika FASTENER – przedstawi aktualną sytuację na międzynarodowym rynku elementów złącznych. Pośród panelistów znajdą się również między innymi: firma Fischer z prezentacją „Śruba ULTRACUT FBS II jako przykład innowacji Fischer dla wielu branż” czy firma Nord-Lock z wystąpieniem „Oszczędności z firmie -optymalizacja połączeń śrubowych Grupy Nord-Lock”. Szczegółowy program kongresu dostępny jest na stronie www.kongres.elamed.pl.

– Polski rynek elementów złącznych wciąż bardzo dynamicznie się rozwija, prawie w dwucyfrowym tempie. A jednocześnie napotyka na bariery wzrostu w postaci braku pracowników. I tu bardzo pomocne mogą być targi – to świetna okazja do znalezienia pracownika bądź podjęcia nowych wyzwań zawodowych. Wszak w jednym miejscu spotyka się niemal cała branża – mówi Marek Łangalis, członek Rady Programowej Targów FASTENER POLAND®

Rozwój nieunikniony

Coraz większe zapotrzebowanie na elementy złączne zgłasza przemysł. To skutek m.in. coraz większej automatyzacji, przekładającej się na wydajność pracy. A w ślad za nią rośnie zapotrzebowanie na łączniki, umożliwiające automatyczny proces łączenia.

– Zeszłoroczna edycja pokazała, że potencjał na imprezę branży elementów złącznych w Europie Środkowej jest bardzo duży. W tym roku – na ponad miesiąc przed inauguracją – zainteresowanie jest jeszcze większe niż w przypadku debiutanckiej odsłony. Bardzo dużo Zwiedzających wybiera się do nas z zagranicy – mówi Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu Targów w Krakowie.

Równocześnie z Targami FASTENER POLAND® zostanie zorganizowany 8. Salon Kooperacji Przemysłowej, wydarzenie poświęcone podwykonawstwu oraz współpracy przemysłowej. Na branżowych profesjonalistów czeka pula bezpłatnych biletów wstępu. Aby je otrzymać, wystarczy do 12 października wypełnić formularz rejestracyjny, znajdujący się na stronie www.fastenerpoland.pl.

Foto: Pixabay.

Czytaj więcej: Jak będzie wyglądała nowa Skoda Rapid? Dużo już wiemy. Czesi w Paryżu pokazali hybrydowy koncept – Skodę Vision RS.
Czytaj więcej: Microsoft Surface Pro 6. Nowy potężny tablet z klawiaturą do pracy. Szkoda tylko, że drogi.

Podziel się artykułem