Nowa, tania linia lotnicza wkracza do Polski. Pierwsze połączenie Laudamotion startuje jeszcze w październiku

Laudamotion

Austriacki przewoźnik kontrolowany przez Ryanaira uruchamia pierwsze połączenie z Polski. Na początek samoloty polecą z Krakowa do Wiednia. No i oczywiście z powrotem.

Linie lotnicze Laudamotion powstały na bazie aktywów linii lotniczych Niki. Założył je w 2003 roku sam Niki Lauda, teraz austriacki przedsiębiorca, w przeszłości utytułowany kierowca wyścigowy, trzykrotny mistrz Formuły 1. W 2011 roku sprzedał on Niki przewoźnikowi Air Berlin. Ten jednak w ubiegłym roku upadł. I Niki Lauda odkupił od bankruta, z pomocą Ryanaira, swoją starą spółkę.

Teraz Irlandczycy mają 75 proc. udziałów Laudamotion, Niki Lauda zasiada w zarządzie linii i razem rozwijają biznes lotniczy. Laudamotion specjalizuje się głównie w tanich lotach z Niemiec i Austrii na południe Europy i na Wyspy Kanaryjskie. Przewoźnik korzysta przy tym z całej infrastruktury Ryanaira – w tym samolotów i systemu rezerwacyjnego.

I właśnie w tym ostatnim pojawiło się pierwsze połączenie Laudamotion z Polski. 28 października w niebo wzbije się samolot przewoźnika z Krakowa do Wiednia. W czwartek, 4 października, ceny biletów na ten krótki lot (godzina w powietrzu) nie były wygórowane – można było je jeszcze kupić po niecałe 70 złotych.

laudamotion-krakow-wieden

Samoloty Laudamotion pomiędzy dawną stolicą Polski, a obecną Austrii będą latać w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Nic nie wiadomo teraz, czy Laudamotion uruchomi jakiekolwiek kolejne połączenia z Polski.

Foto: Laudamotion.

Czytaj więcej: LG V40 ThinQ oficjalnie już jest. 5 aparatów, silny procesor, wyjątkowa obudowa.
Czytaj więcej: Do sklepów zaczynają wjeżdżać telewizory 8K Samsunga. Ceny? Najdroższy w cenie dobrego samochodu.

Podziel się artykułem