Do sklepów zaczynają wjeżdżać telewizory 8K Samsunga. Ceny? Najdroższy w cenie dobrego samochodu

Samsung QLED Q900R ceny

Pokazane na wrześniowych targach w Berlinie telewizory 8K QLED Samsunga zaczynają trafiać do pierwszych sklepów w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Ich ceny mogą szokować.

W amerykańskim sklepie internetowym Samsunga pojawił się właśnie topowy model Koreańczyków – pełne jego oznaczenie to QE85Q900RATXXU – o tym telewizorze pisaliśmy po raz pierwszy ponad miesiąc temu. Za ten cud technologii trzeba zapłacić aż 14999 dol., czyli około 56 tys. zł. W tej cenie w Polsce możemy kupić całkiem niezły nowy samochód segmentu B.

Samsung w USA jest wspaniałomyślny, oferuje również sprzedaż nowego supertelewizora w 36 ratach miesięcznych po 416,70 dol. każda.

Samsung QLED900 cena

Kto kupi w USA model QE85Q900RATXXU, będzie musiał jeszcze chwilę poczekać na jego dostawę. Wysyłka nowych modeli rozpocznie się pod koniec października.

Brytyjczycy szybciej od Amerykanów będą się cieszyć nowym sprzętem 8K. Tam w sieci można już kupić trzy najbardziej zaawansowane modele Samsunga różniące się wielkością ekranu. Za największy, 85 cali, ten sam co w USA, trzeba na Wyspach zapłacić aż 14999 funtów, a więc około 72 tys. zł! To – jak zwrócił uwagę serwis techradar.com około cztery razy więcej niż kosztuje 65-calowy telewizor Samsunga Q9FN QLED uznany przez ten portal niedawno za najlepszy telewizor 4K w tym roku. W Polce za takie pieniędze można mieć już nowy samochód kompaktowy.

Mniejsze telewizory 8K Samsunga sprzedawane już w Wielkiej Brytanii też nie są tanie. 65-calowy QE65Q900RATXXU kosztuje 4999 funtów (niecałe 25 tys. zł), a 75-calowy Samsung QE75Q900RATXXU 6999 funtów, a więc około 34 tys. zł.

Samsung QLED900 ceny

Przypomnijmy, że materiałów wideo 8K w tym momencie po prostu nie ma – powoli standardem staje się rozdzielczość 4K. Samsung to wie i podkreśla, że w jego telewizorach 8K zastosowano technologię 8K AI Upscaling. Wykorzystując algorytmy sztucznej inteligencji, skaluje ona obraz w niższej rozdzielczości do rozdzielczości 8K. Bez względu na to, czy użytkownik ogląda treści przesyłane strumieniowo, za pośrednictwem dekodera, HDMI, USB, czy przesyła je z urządzenia mobilnego, zainstalowany w telewizorze procesor Quantum 8K rozpoznaje i dostosowuje je do jakości 8K. Fajne. Podobnie jak bajkowa jakość samych ekranów w nowych telewizorach. Ale cena jest naprawdę zaporowa. Podobnie będzie w Polsce.

Czytaj więcej: Microsoft Surface Pro 6. Nowy potężny tablet z klawiaturą do pracy. Szkoda tylko, że drogi.
Czytaj więcej: Samsung Galaxy Note 9 będzie robił jeszcze lepsze zdjęcia. Właśnie wydano bezpłatną poprawkę.

Podziel się artykułem