Microsoft Surface Pro 6. Nowy potężny tablet z klawiaturą do pracy. Szkoda tylko, że drogi

Microsoft Surface Pro 6

Na pierwszy rzut oka gigant z Redmond wprowadził „tylko” dwie zmiany w swoim flagowym tablecie. Ale obydwie ważne. Dzięki nim Surface Pro 6 jest dużo wydajniejszy od poprzednika i ponadto jeszcze lepiej wygląda.

Surface Pro to od chwili powstania bardzo luksusowa linia urządzeń typu 2 w 1 adresowana głównie do często przemieszczających się profesjonalistów. Dla nich liczą się cztery rzeczy – sprzęt ma być szybki, ma długo działać na baterii, być w pełni kompatybilny ze światem biurowych i korporacyjnych aplikacji oraz dobrze wyglądać, kiedy rozłoży się go na ważnym spotkaniu. Wszystkie te cechy spełnia nowy Surface Pro 6.

W nowym tablecie pojawiły się po raz pierwszy czterordzeniowe procesory Intel Core ósmej generacji – i5 lub i8. To ogromna zmiana. Surface Pro 6 w swojej najwydajniejszej edycji jest przez to aż o 67 proc. wydajniejszy od poprzednika.

Nowe procesory współpracują ze zintegrowanym, ale całkiem wydajnym, układem graficznym Intel UHD Graphics 620 oraz 8 GB lub 16 GB pamięci RAM. Dane zapiszemy na dysku SSD o pojemności od 128 GB do 1 TB.

Do tego mamy tutaj świetny, oczywiście dotykowy, ekran PixelSense o przekątnej 12,3 cala i rozdzielczości 2736 x 1824 piksele. Obsługuje on 10-punktowy multi-touch. Są też gniazda USB 3.0, miniDisplayPort, Surface Connect, audio oraz czynnik kart MicroSDXC. Nie ma USB-C.

Microsoft Surface GO. Luksusowy tablet i raczej (nie)tani

Tablet sprzedawany jest z przeinstalowanym Windows 10 Home i ma działać na baterii nawet przez 13,5 godziny.

No i dotarliśmy do drugiej ważnej zmiany. To kolor. Nowy Surface Pro 6 może być czarny (dostępna jest też platynowa obudowa). I wtedy wygląda po prostu kosmicznie.

Wada? Głównie cena. To drogie urządzenie. Za podstawowy model z 8 GB RAM, procesorem Core i5 oraz 128 GB pamięci na dane Amerykanie zapłacą 899 dolarów. Najbardziej rozbudowana, dostępna teraz, edycja z Core i7, 16 GB RAM i SSD 512 GB (na wersję 1 TB trzeba jeszcze poczekać) kosztuje tysiąc dolarów więcej – aż 1899 dolarów.

Data premiery Surface Pro 6 nad Wisłą nie jest jeszcze znana. Podobnie jak polskie ceny nowego urządzenia.

Czytaj więcej: Jak będzie wyglądała nowa Skoda Rapid? Dużo już wiemy. Czesi w Paryżu pokazali hybrydowy koncept – Skodę Vision RS.
Czytaj więcej: Air France CONNECT. Wkrótce internet w każdym samolocie francuskiego przewoźnika.

Podziel się artykułem