Jak będzie wyglądała nowa Skoda Rapid? Dużo już wiemy. Czesi w Paryżu pokazali hybrydowy koncept – Skodę Vision RS

Skoda Vision RS

Wśród nowości targów motoryzacyjnych w Paryżu koncepcyjna hybryda Skodę Vision RS z pewnością jest jednym z bardziej interesujących samochodów. Z dwóch powodów. Pokazuje, jak mniej więcej będzie wyglądał nowy Rapid i czym będą napędzane nowe skody.

Skoda Rapid zdecydowanie wymaga odświeżenia. I właśnie w Paryżu Czesi pokazali koncepcyjną hybrydę, która mniej więcej pokazuje, jak będzie wyglądał nowy Rapid. Zaprezentowany samochód jest jednak w sportowej wersji RS, więc patrząc na niego, musimy wziąć poprawkę, że standardowe wersje Rapida będę, delikatnie mówiąc, nieco uboższe. Niemniej wiele z modelu Vision RS zostanie przeniesiony do przyszłego kompaktu Skody.

Co ważne. Rapid przyszłości ma być pełnoprawnym przedstawicielem segmentu C – to ma być samochód, który będzie rywalizował z Golfem i Focusem. Ma też być głównie hatchbackiem – nie jest pewne, czy będą istniały inne wersje nadwozia. Skoda Vision RS ma zatem 4,356 mm długości i spory bagażnik o pojemności 430 litrów. Podróżować w nim mogą 4 osoby, w normalnym Rapidzie z pewnością będzie ich 5.

Skoda Vision RS

Skoda Vision RS – agresywne linie nadwozia, duże koła

Linie nadwozia Vision RS są agresywne – mamy tu wyraziste boczne tłoczenia, ostre wcięcia z przodu, wąskie przednie reflektory i podobne oświetlenie z tyłu nachodzące na klapę bagażnika. To może się podobać i im więcej tego stylu trafi do nowej Skody Rapid, tym lepiej. Vision RS postawiono na dużych 20-calowych alufelgach – to raczej nie będzie standard dla Skody Rapid.

Wielką nowością jest układ napędowy w samochodzie pokazanym w Paryżu. To hybryda – z silnikiem benzynowym TSI o pojemności 1,5 litra i mocy 150 KM i elektrycznym o mocy 102 KM. Razem układ generuje 245 KM, współpracuje z sześciobiegową automatyczną przekładnią DSG I rozpędza samochód do setki w 7,1 s. Prędkość maksymalna Skody Vision RS wynosi 210 km/godz.

Co ważne również, kierowca może włączyć tryb jazdy z wykorzystaniem wyłącznie silnika elektrycznego – wtedy zasięga samochodu wynosi 70 kilometrów. Baterię o pojemności 13 kWh można naładować do pełna z gniazdka w domu w czasie 2,5 godziny.

Foto: Skoda.

Czytaj więcej: Air France CONNECT. Wkrótce internet w każdym samolocie francuskiego przewoźnika.
Czytaj więcej: Nie będzie już Porsche z silnikami diesla. Niemiecka marka definitywnie kończy z tym wynalazkiem.
Czytaj więcej: Volkswagen chce przenieść produkcję Skody Superb do Niemiec. Czescy związkowcy odrzucają ten pomysł.

Podziel się artykułem