Jak będzie wyglądała nowa Skoda Rapid? Dużo już wiemy. Czesi w Paryżu pokazali hybrydowy koncept – Skodę Vision RS

Skoda Vision RS

Wśród nowości targów motoryzacyjnych w Paryżu koncepcyjna hybryda Skodę Vision RS z pewnością jest jednym z bardziej interesujących samochodów. Z dwóch powodów. Pokazuje, jak mniej więcej będzie wyglądał nowy Rapid i czym będą napędzane nowe skody.

Skoda Rapid zdecydowanie wymaga odświeżenia. I właśnie w Paryżu Czesi pokazali koncepcyjną hybrydę, która mniej więcej pokazuje, jak będzie wyglądał nowy Rapid. Zaprezentowany samochód jest jednak w sportowej wersji RS, więc patrząc na niego, musimy wziąć poprawkę, że standardowe wersje Rapida będę, delikatnie mówiąc, nieco uboższe. Niemniej wiele z modelu Vision RS zostanie przeniesiony do przyszłego kompaktu Skody.

Co ważne. Rapid przyszłości ma być pełnoprawnym przedstawicielem segmentu C – to ma być samochód, który będzie rywalizował z Golfem i Focusem. Ma też być głównie hatchbackiem – nie jest pewne, czy będą istniały inne wersje nadwozia. Skoda Vision RS ma zatem 4,356 mm długości i spory bagażnik o pojemności 430 litrów. Podróżować w nim mogą 4 osoby, w normalnym Rapidzie z pewnością będzie ich 5.

Skoda Vision RS

Skoda Vision RS – agresywne linie nadwozia, duże koła

Linie nadwozia Vision RS są agresywne – mamy tu wyraziste boczne tłoczenia, ostre wcięcia z przodu, wąskie przednie reflektory i podobne oświetlenie z tyłu nachodzące na klapę bagażnika. To może się podobać i im więcej tego stylu trafi do nowej Skody Rapid, tym lepiej. Vision RS postawiono na dużych 20-calowych alufelgach – to raczej nie będzie standard dla Skody Rapid.

Wielką nowością jest układ napędowy w samochodzie pokazanym w Paryżu. To hybryda – z silnikiem benzynowym TSI o pojemności 1,5 litra i mocy 150 KM i elektrycznym o mocy 102 KM. Razem układ generuje 245 KM, współpracuje z sześciobiegową automatyczną przekładnią DSG I rozpędza samochód do setki w 7,1 s. Prędkość maksymalna Skody Vision RS wynosi 210 km/godz.

Co ważne również, kierowca może włączyć tryb jazdy z wykorzystaniem wyłącznie silnika elektrycznego – wtedy zasięga samochodu wynosi 70 kilometrów. Baterię o pojemności 13 kWh można naładować do pełna z gniazdka w domu w czasie 2,5 godziny.

Foto: Skoda.

Czytaj więcej: Air France CONNECT. Wkrótce internet w każdym samolocie francuskiego przewoźnika.
Czytaj więcej: Nie będzie już Porsche z silnikami diesla. Niemiecka marka definitywnie kończy z tym wynalazkiem.
Czytaj więcej: Volkswagen chce przenieść produkcję Skody Superb do Niemiec. Czescy związkowcy odrzucają ten pomysł.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*