Samsung Galaxy Note 9 będzie robił jeszcze lepsze zdjęcia. Właśnie wydano bezpłatną poprawkę

Samsung Galaxy Note 9

Flagowiec Samsunga już robi bardzo dobre zdjęcia. A będzie robił jeszcze lepsze. Samsung wydał właśnie poprawkę, która ma podnieść jakość fotek wykonanych za pomocą Galaxy Note 9 – w tym w nocy.

Układ fotograficzny, który zainstalowano w Samsungu Galaxy Note 9 zbiera niemal wyłącznie pozytywne recenzje. Główny aparat korzysta z matrycy 12 MPix i jest wyposażony w bufor przechwytujący 4 kadry, które następnie są łączone w jedną fotografię. Każdy z obiektywów dysponuje optyczną stabilizacją obrazu. Różni je ogniskowa i jasność. W przypadku głównego obiektywu jest to f/1.5, a w przypadku teleobiektywu – f/2.4.

Fotki wykonane Galaxy Note 9 są kontrastowe, kolory na nich są nasycone, szum bardzo niewielki. Aparat świetnie sobie radzi nocą i do tego automatyczny HDR powoduje, że bardzo dobrze wyglądają również zdjęcia pełne dużych kontrastów w rodzaju częściowo zacienionych i zarazem zalanych słońcem ulic.

Zenit M – powrót rosyjskiej legendy w luksusowym wydaniu

Teraz ma być jeszcze lepiej. Wydana przez Samsunga poprawka do nowego smartfonu poprawia między innymi jakość portretów – ich jasność ma być jest większa. Ponadto użytkownicy będą mogli bardziej precyzyjnie niż teraz sterować pracą filtru HDR, który odpowiada za wspomniane zdjęcia pełne dużych kontrastów.

Poprawka wpływa również na zmniejszenie i tak już niedużych szumów na zdjęciu, które powstają w trudnych warunkach oświetleniowych – kiedy jest bardzo ciemno.

Czytaj więcej: Minecraft: Dungeons – nowa gra w kwadratowym świecie, którego kochają miliony.
Czytaj więcej: Premiera LG V40 za tydzień w Seulu. Już wiadomo, że będzie miał pięć obiektywów.

Podziel się artykułem