Minecraft: Dungeons – nowa gra w kwadratowym świecie, który kochają miliony

Minecraft: Dungeons

Na tegorocznym Mineconie – corocznym zlocie twórców i fanów gry Minecraft – pokazano nową grę. To pełna akcji przygodówka, oczywiście osadzona w świecie trójwymiarowych bloków i wielkich pikseli.

Minecraft bez wątpienia jest jedną z najważniejszych gier komputerowych wszechczasów. Nie tylko rozszerzył pojęcie otwartego świata i grają lub grały w niego miliony osób, ale również stał się inspiracją dla twórców wielu innych projektów. Dość powiedzieć, że jego silne wpływy są widoczne choćby w Fortnite, teraz najbardziej popularnej grze komputerowej na świecie.

I właśnie szwedzkie studio Mojang, twórcy Minecrafta, zaprezentowało pierwsze obrazki i wideo z nową grą osadzoną w jego świecie. To przygodowa gra akcji.

W Minecraft: Dungeons gracze będą kierować ruchami typowego „minecraftowego” bohatera eksplorującego efektowne, mroczne, i zbudowane oczywiście z wielkich brył 3D, podziemia. W nich czyha na niego wiele niebezpieczeństw – pułapki, zapadnie, wybuchające przedmioty. Ale to nie wszystko – do tego stada wyjątkowo wrednych kreatur.

Podziemia będzie można przemierzać samodzielnie lub ze znajomymi – maksymalnie w zespole może być czterech bohaterów. W grze będzie można rozwijać swoją postać, znajdować cenne przedmioty itd.
Te ostatnie ponoć w trakcie zabawy grupowej będą bardziej atrakcyjne.

Zenit M – powrót rosyjskiej legendy w luksusowym wydaniu

Programiści z Mojang nie pokazali jeszcze zbyt wiele materiałów z Minecraft: Dungeons. W zasadzie tylko jeden niezbyt długi filmik promujący – to ten powyżej. Na razie zapowiada się interesująca, choć zapewne nie tak przełomowa gra, jaką był pierwszy Minecraft. Mamy ją zobaczyć w finalnej wersji w przyszłym roku. Nie podano dokładnie kiedy.

Czytaj więcej: Premiera LG V40 za tydzień w Seulu. Już wiadomo, że będzie miał pięć obiektywów.
Czytaj więcej: Kiedy dowód, prawo jazdy lub legitymacja szkolna w smartfonie? Musimy jeszcze poczekać.

Podziel się artykułem