Air France CONNECT. Wkrótce internet w każdym samolocie francuskiego przewoźnika

Air France Connect

Linie Air France chcą udostępnić internetu przez Wi-Fi w każdym ze swoich samolotów. Montaż koniecznych urządzeń już trwa. Podróżni do wyboru będą mieli trzy opcje.

Nowa usługa francuskiego przewoźnika nazywa się Air France CONNECT. Już mogą z niej korzystać pasażerowie Dreamlinerów wykorzystywanych przez przewoźnika. Kolejne instalacje niezbędnych urządzeń trwają w samolotach Airbus A330 i Boeing 777. Do końca tego roku internet będzie dostępny na 30 trasach Air France (22 połączenia międzykontynentalne i 8 europejskich), a montaż zakończy się w 2020 roku, obejmując całą flotę przewoźnika.

Dostawcą internetu we francuskich samolotach jest amerykańska firma Gogo Inc., korzystająca z sieci satelitów 2Ku znajdujących się na wysokości 35 tysięcy kilometrów nad ziemią. Instalacja niezbędnego sprzętu w samolotach do żeglowania po internecie przez pasażerów wcale nie jest zadaniem łatwym – linie pokazują to nawet na filmie.

Pasażerowie Air France będą mieli do dyspozycji trzy rodzaje pakietów internetowych. Pierwszy jest bezpłatny. W jego ramach w trakcie lotu będziemy mogli przesyłać wiadomości tekstowe za pomocą aplikacji Whatsapp, Facebook Messenger, iMessage and WeChat. W tym pakiecie będzie się też można połączyć ze stroną airfrance.com i korzystać z aplikacji przewoźnika na smartfony.

Drugi pakiet nazywa się Surf. W nim będzie można żeglować po typowych stronach WWW i korzystać z poczty elektronicznej. Kosztował będzie 3 lub 5 euro w trakcie lotów odpowiednio na krótkich i średnich dystansach. 8 euro trzeba będzie zapłacić za godzinę korzystania z pakietu Surt w trakcie lotu na długim dystansie lub 18 euro, gdybyśmy chcieli mieć cały czas dostęp do internetu w samolocie realizującym długi lot.

Ofertę internetu w samolotach Air France zamyka pakiet Stream. To w zasadzie dowolne i szybkie żeglowanie po internecie łącznie z oglądaniem filmów. Ta przyjemność będzie dostępna w lotach długodystansowych za 30 euro.

Zenit M – powrót rosyjskiej legendy w luksusowym wydaniu

Air France zapowiada również, że usługa Air France CONNECT będzie rozbudowywana o dostęp do różnych filmów i zakupów – będzie można za darmo z nich korzystać, używając to tego smartfonu lub tabletu.

Foto: Air France.

Czytaj więcej: Samsung Galaxy Note 9 będzie robił jeszcze lepsze zdjęcia. Właśnie wydano bezpłatną poprawkę.
Czytaj więcej: Minecraft: Dungeons – nowa gra w kwadratowym świecie, który kochają miliony.

Podziel się artykułem