Ależ to będzie luksus! Michael Kors kupuje Versace za ponad 2 miliardy dolarów

Versace

Plotki się potwierdziły. Amerykański producent odzieży i butów przejmuje za 2,12 mld dol. ikonę włoskiej mody – Versace. Powstanie wielki, działający globalnie, luksusowy dom mody.

Michael Kors chce, by Versace było jeszcze większe. Pod nowymi rządami – jak czytamy w prezentacji, którą już przygotowali Amerykanie – przychody włoskiego domu mody mają wzrosnąć z 850 mln dol. rocznie do 2 mld dol., a liczba sklepów powiększy się przy tym z 200 teraz do 300 w przyszłości.

Ponadto Versace mocniej wejdzie do internetu, gdzie między innymi będzie precyzyjnie adresowało swoją ofertę. Ta się nieco zmieni – więcej w ofercie włoskiej marki pojawi się butów i akcesoriów. Udział tych produktów ma wzrosnąć z obecnych 35 proc. do 60 proc. w przyszłości.

Samsung Galaxy A7 – pierwszy smartfon Koreańczyków z trzema obiektywami

Dom mody z Mediolanu ma się tym samym stać bardzo ważnym elementem w konsekwentnie już realizowanej od pewnego czasu strategii Amerykanów. Michael Kors, który od dawna próbował łączyć odzież sportową z bardziej luksusową ofertą, chce być największym globalnym graczem w świecie odzieżowego luksusu.

To dlatego w ubiegłym roku kupił za ponad miliard dolarów Jimmy Cho, brytyjską markę utożsamianą z obuwiem z najwyższej półki. Teraz do tego projektu dołącza Versace.

Jeśli cały plan budowy wielkiego domy mody się powiedzie, to przychody spółki Michael Kors, dysponującej trzema cenionymi markami (Michael Kors, Jimmy Cho i Versace) mają sięgnąć 8 mld dol. Teraz Michael Kors ma sprzedaż na poziomie 4,5 mld dol., a Jimmi Cho niecałych 600 mln dol.

Amerykanie zapłacą głównie gotówką za akcje Versace. Niewielka część transakcji (150 mln dol.) będzie rozliczona w akcjach spółki Michael Kors. Otrzymają ją członkowie rodziny Versace. Ich całkowite zresztą odejście z włoskiego domy mody, mogłoby być źle przyjęte przez część jego wiernych klientów.

Czytaj więcej: Ropa najdroższa od czterech lat. Czy benzyna podrożeje do 6 zł za litr?
Czytaj więcej: Już wiadomo, który nowy iPhone jest najchętniej kupowany. Ta informacja może zaskakiwać.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*