Glider z Inboard Technology. Pierwsza na świecie elektryczna hulajnoga z wymiennymi bateriami. Cena? Nie pytaj

Glider Inboard Technology

Amerykańska spółka Inboard Technology ze słonecznej Kalifornii za chwilę rozpocznie sprzedaż pierwszej na świecie elektrycznej hulajnogi z wymiennymi bateriami. Wszystko super, ale cena tutaj jest naprawdę odstraszająca.

Inboard Technology sprzedaje już elektryczną deskorolkę. Szybką, sterowaną ze smartfona, z lampkami LED i z wymiennymi bateriami. To produkt luksusowy – ładnie wygląda i niemało kosztuje – 999 dolarów.

Teraz Kalifornijczycy sprawdzony już napęd elektryczny z wymiennymi bateriami chcą przenieść do hulajnogi. Ich najnowszy wynalazek nazywa się Glider i jest to produkt naprawdę przemyślany. Wysokiej jakości materiały, pomysłowy system składania (wystarczy jeden ruch by złożyć kierownicę), pompowane koła i dodatkowy amortyzator przy tylnym – to wszystko musi się podobać.

Do tego silnik o mocy 750 W, który rozpędzi hulajnogę do ponad 30 km na godzinę. Zasięg na jednym naładowaniu to nieco ponad 19 km, a może dłużej, jeżeli będziemy jeździć ekonomicznie – hamowanie dodatkowo ładuje baterie.

Samsung Galaxy A7 – pierwszy smartfon Koreańczyków z trzema obiektywami

Inboard Technology twierdzi, że ten zasięg z łatwością zwiększymy – to największa nowość w modelu Glider. Hulajnoga ma wymienne baterie. Jadąc daleko, możemy wybrać się w podróż z rezerwową baterią w plecaku, jej wymiana to chwila.

Wada Glidera jest jedna. Wysoka cena. Hulajnogę będzie można w Stanach kupić od lutego za aż 1299 dolarów. A dodatkowa bateria to koszt dodatkowych 129 dolarów. Glider z pewnością więc nie podbije świata. Musimy poczekać na podobne chińskie rozwiązania – będą tańsze.

Foto: Inboard Technology.

Czytaj więcej: Lot Japończyka w kosmos to nie wszystko. Musk pokazuje nowe wizualizacje rakiety i zdjęcia z jej budowy.
Czytaj więcej: Tim Cook wyjaśnia dlaczego iPhone’y są tak drogie. Odpowiedź niektórych może zirytować.

Podziel się artykułem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*