Wiadomo, jaki będzie elektryczny Peugeot 208. Mówi o tym sam szef designerów we francuskim koncernie

elektryczny peugeot 208

Gilles Vidal, szef stylistów w Peugeocie, w rozmowie z brytyjskim portalem Autocar, powiedział kilka słów o wyglądzie nowego elektrycznego Peugeota 208. Samochód trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

Rewolucji nie będzie – to najważniejsze, co wynika z wypowiedzi Vidala. Elektryczna wersja popularnego samochodu miejskiego będzie wyglądała prawie tak samo jak jej spalinowe wersje.

– Nie musimy krzyczeć, że jest to samochód elektryczny. Wersja elektryczna 208 raczej uzupełnia całą linię tych pojazdów niż tworzy własną – powiedział Vidal dla portalu Autocar.

Oczywiście będzie kilka zmian będzie widocznych na pierwszy rzut oka. To między innymi zastąpienie wlotów powietrza z przodu płaskim pasem i dodanie kilku opcji do systemu infotainment.

Kiedyś Passat lub Mondeo były marzeniem milionów kierowców. To już przeszłość

Inżynierowie pracują też nad większym wyciszeniem pracy przekładni biegów i toczących się kół – w samochodzie elektrycznym te dźwięki są dużo lepiej słyszalne niż w spalinowym.

Peugeot nie zamierza pójść śladem Volkswagena i tworzyć specjalnej marki, która będzie rozróżniać jego elektryczne samochody od spalinowych. – Przynajmniej na razie – dodaje Vidal.

Po elektrycznej 208 pojawią się kolejne napędzane w ten sam sposób wersje innych modeli Peugeota. To między innymi efekt zmodyfikowania przez francusko-chiński koncern platformy CMP, na bazie której budowane są jego samochody, do wersji z napędem elektrycznym. Do 2025 roku we wszystkich liniach peugeotów ma pojawić się choć jedna wersja elektryczna.

Foto: Pixabay.

Czytaj więcej: LG ma nowy wyjątkowy telewizor OLED – 88 cali i rozdzielczość 8K. Będzie diabelnie drogi.
Czytaj więcej: Potężna zmiana. Microsoft zaczął sprzedawać konsole w formie abonamentu.

Podziel się artykułem