LG ma nowy wyjątkowy telewizor OLED – 88 cali i rozdzielczość 8K. Będzie diabelnie drogi

LG-OLED-8K

Na nadchodzących targach IFA w Berlinie LG zaprezentuje pierwszy na świecie telewizor OLED 8K. To produkcyjna wersja konceptu, którego po raz pierwszy Koreańczycy pokazali z początkiem roku w Las Vegas.

Podstawowe parametry nowego urządzenia są wyjątkowe. Na 88-calowym ekranie zmieściło się ponad 33 miliony pikseli – rozdzielczość 7680 x 4320. Każdy z nich – jak to jest w technologii OLED – emituje własne światło. Tu nie ma żadnych podświetleń. Przez to obraz jest pełen detali (piksele są malutkie) i bardzo kontrastowy – czerń jest czernią.

Nowy telewizor LG ma trafić do sklepów jeszcze w tym roku. Nabywcy będą mieli problem z pełnym wykorzystaniem jego możliwości – materiałów nagranych w 8K w zasadzie nie ma. Dopiero się pojawią. W tej wysokiej rozdzielczości będzie np. rejestrowana Olimpiada w Tokio w 2020 roku.

Małe, zaczarowane pudełko. Sound BlasterX G6 podłączasz do komputera lub konsoli i po chwili słyszysz naprawdę więcej

Będzie też stopniowo przybywało telewizorów 8K. LG szacuje, że do 2022 roku sprzedanych ich zostanie ponad 5 mln.

Problemem w popularyzacji nowego standardu początkowo będzie cena. Ekrany 8K – zwłaszcza w technologii OLED – będą bardzo drogie. Dzisiaj telewizor LG w technologii OLED o przekątnej 77 cali kosztuje 33 tys. zł. Większy z rozdzielczością 8K z pewnością będzie droższy.

Czytaj więcej: Potężna zmiana. Microsoft zaczął sprzedawać konsole w formie abonamentu.
Czytaj więcej: Allegro Smart! – plusy i minusy. Kiedy to się naprawdę opłaca?

Podziel się artykułem