Małe, zaczarowane pudełko. Sound BlasterX G6 podłączasz do komputera lub konsoli i po chwili słyszysz naprawdę więcej

Creative Sound BlasterX G6

Creative Sound BlasterX G6 to nowa, zewnętrzna karta dźwiękowa z wbudowanym wzmacniaczem mikrofonowym do komputerów PC, Mac lub konsol. Dzięki niej nasze wrażenia dźwiękowe z gier mają być dużo bogatsze.

Wg Creative, fimy która od lat produkuje karty dźwiękowe, Sound BlasterX G6 jest najlepszą zewnętrzną kartą dźwiękową dla użytkowników PC, a także konsol PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. To również rozwinięcie nieźle się sprzedającego modelu G5.

Podstawowe parametry techniczne nowego urządzenia robią wrażenie. Dynamika odtwarzanego dźwięku sięga tutaj 130 dB i jest on próbkowany z częstotliwością aż 384 kHz – to wszystko powoduje, że jest on niezwykle czysty i nie powinien nam umknąć żaden detal.

Creative Sound BlasterX G6

Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy wzmacnia każdy kanał osobno – to rozwiązanie spotykane w sprzęcie audiofilskim. Przez to nie ma żadnych przypadkowych zniekształceń. Podłączymy do niego poprzez standardowe gniazdo jack praktycznie każde słuchawki.

Karta jest zgodna ze standardem Dolby Digital i dekoduje wirtualny dźwięk przestrzenny 7.1. Obsługuje też funkcję Scout, co w praktyce oznacza, że grając w strzelanki będziemy w stanie usłyszeć po dźwięku kroków lub przeładowania broni, z której strony nadciąga przeciwnik.

Creative Sound BlasterX G6

Podłączenie Sound BlasterX G6 do komputera lub konsoli jest bardzo proste – w karcie jest zarówno gniazdo optyczne, jak i USB. W pudełku ze sprzętem, co miłe, mają być też niezbędne tutaj kabelki.

Karta wygląda przy tym ślicznie. Niestety trochę kosztuje – w Stanach 149 dolarów. To oznacza, że w Polsce, gdzie się wkrótce pojawi, trzeba będzie się przygotować na wydatek w okolicach 600 zł.

Czytaj więcej: Potężna zmiana. Microsoft zaczął sprzedawać konsole w formie abonamentu.
Czytaj więcej: Allegro Smart! – plusy i minusy. Kiedy to się naprawdę opłaca?

Podziel się artykułem