We wtorek nowa flagowa Nokia 9? Zagadkowy tweet Finów zapowiada premierę wyjątkowego telefonu

Nokia 8

W czwartek wieczorem Nokia opublikował na Twitterze zagadkowego newsa. Zapowiada w nim premierę „jednego z najbardziej oczekiwanych telefonów”. I to już we wtorek 21 sierpnia. Czy to będzie Nokia 9?

Niestety w zapowiedzi nie pada nazwa smartfonu, którego Finowanie pokażą światu za chwilę. Jednak sformułowanie „jeden z najbardziej oczekiwanych telefonów” sugeruje, że może tutaj chodzić o następcę modelu Nokia 8 Sirocco, a więc Nokię 9.

No bo w końcu czego można bardziej oczekiwać niż nowego flagowca?

Sugeruje to również fakt, że „ósemka” raczej nie wbiła w fotel. Z wyglądu to z pewnością jeden z najbardziej luksusowych smartfonów na rynku, za tym jednak nie poszła ponadprzeciętna wydajność i niespotykane u konkurencji wyjątkowe możliwości.

Zatem być może już w najbliższy wtorek Nokia pokaże nam flagowca, którego naprawdę wielu zapragnie. Będzie w nim więc być może szybki procesor (a nie nieco już leciwy Snapdragon 835 jak w Nokii 8), do tego naprawdę świetny aparat, dużo pamięci i niemały, wyświetlacz z zakrzywionymi krawędziami.

Nvidia pokazała niezwykłą kartę graficzną. Najszybsza na świecie. Kosztuje jednak majątek

Całość oczywiście powinna wyglądać co najmniej również dobrze jak Sirocco i działać jak najdłużej na dużej baterii. Jeżeli tak się stanie, to może Nokia wróci naprawdę do walki na najwyższych poziomach.

Czytaj więcej: To nie jest iPhone X. To nowa Motorola Moto P30. Chińczycy skopiowali wygląd flagowego smartfona.
Czytaj więcej: Po spektakularnej porażce rok temu polskie studio CI Games zapowiada nową grę. W niej postrzelamy sobie na Syberii.

Podziel się artykułem