Malutki smarfton w świecie wielkich wyświetlaczy. Czy ten pomysł się sprawdzi?

Palm Pepito

Prawdopodobnie jeszcze w tym roku zadebiutuje w Stanach Palm Pepito – jeden z najmniejszych telefonów na świecie. Jego wyświetlacz jest mniej więcej dwa razy mniejszy niż w najnowszych flagowych telefonach dużych producentów.

Do newsa o przedziwnym, jak na dzisiejsze czasy, smartfonie dotarł amerykański serwis AndroidPolice. Opublikował też zdjęcia nowego urządzenia i jego specyfikację techniczną.

I tak, smartfon prawdopodobnie będzie nazywał się Palm Pepito. Wyróżniał się będzie przede wszystkim niewielkim ekranem o przekątnej 3,3 cala i rozdzielczości 720p. To nawet mniej niż miał iPhone pierwszej generacji – w nim był wyświetlacz o przekątnej 3,5 cala.

W Palm Pepito znajdzie się system Android Oreo – ten sam, który trafił lub trafia do wielu współczesnych smartfonów. Komórkę będzie napędzał procesor Snapdragon 435 z 3 GB pamięci RAM 32 GB miejsca na dane.

Do tego Pepito będzie miał aparat o bliżej jeszcze nieznanych możliwościach i będzie pozbawiony standardowego gniazda słuchawkowego.

Samsung Galaxy Note 9. 7 powodów, dla których ktoś może poważnie rozważać zakup smartfona za ponad 5 tys. zł

W Stanach ma smarfton ma sprzedawać operator komórkowy Verizon. Nie znana jest jeszcze cena Pepito. Nic nie wiadomo o sprzedaży małego smarftona na innych rynkach.

Ale to raczej tylko kwestia czasu, kiedy Palm Petito zawita i nad Wisłę. Jego producentem i właścicielem marki jest chiński gigant TCL. Do tej firmy należy również między innymi marka BlackBerry, której najnowsze telefony – w tym niedawno wprowadzony na rynek BlackBerry Key2 – są już sprzedawane w Polsce.

Przy okazji wydaje się, że Chińczycy z TCL stali się specjalistami od dziwnych telefonów. Smartfony BlackBerry mają nietypową, fizyczną klawiaturę. Teraz pod markę Palm pojawi się telefon mocno wyróżniający się rozmiarem.

Czy nowy pomysł TCL się sprawdzi? Niewykluczone. Chyba nie brakuje chętnych na sprzęt, który zmieści się do każdej kieszeni i na którym spokojnie będzie można wykonać podstawowe operacje związane z telefonowaniem, wysyłaniem sms-ów i korzystaniem z mediów społecznościowych. Chyba nie brakuje osób, którym to w zupełności wystarczy.

Czytaj więcej: Kiedyś Passat lub Mondeo były marzeniem milionów kierowców. To już przeszłość.
Czytaj więcej: Chcesz mieć teraz szybkiego peceta? To kup nowy procesor od AMD. Jest wyraźnie szybszy od kości Intela.

Podziel się artykułem